Aktualności

Podziękowania dla twórców Ostrowieckiego Browaru Kultury i kolejne 100 tys. złotych dla Szpitala Powiatowego. Nadzwyczajna sesja Rady Miasta

We wtorek w małej  Sali wielofunkcyjnej Ostrowieckiego Browaru Kultury odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Na początku prezydent miasta Jarosław Górczyński podziękował osobom i instytucjom, które przyczyniły się do tak udanej modernizacji browaru.

– Jest mi niezmiernie miło i na pewno jestem wyrazicielem woli mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego i naszych gości, którzy w ciągu minionego roku uczestniczyli w rożnych wydarzeniach kulturalnych w Ostrowieckim Browarze Kultury, by podziękować za Państwa udział w powstaniu tak pięknego obiektu – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Było mi niezwykle miło, że mogłem odebrać na Zamku Królewskim statuetkę Za Modernizację Ostrowieckiego Browaru Kultury. To jest wyjątkowe wyróżnienie dla naszego miasta i dla wszystkich, którzy wierzyli w tę inwestycję. Budynek został wybudowany sto lat temu i mam nadzieję, że za sto lat nadal będzie funkcjonować.

Prezydent szczególnie podziękowania wraz ze statuetkami przekazał żonie autora projektu Marka Pakuły, przedstawicielom Pracowni Architektonicznej Studio-A, prezesowi firmy MTM Budownictwo Michałowi Zydroniowi, staroście Marzenie Dębniak, która piastując funkcję wiceprezydenta Ostrowca była odpowiedzialna za inwestycję w browarze oraz inżynier odpowiedzialnej za elektrykę  Bożenie Domalskiej. Jeszcze jedna została przygotowana dla nieobecnej na sesji inżynier Zuzannie Turczyńskiej, która pełniła całościową pieczę na wszystkich etapach przygotowania projektu i realizację budowy Ostrowieckiego Browaru Kultury.

-Dziękuję za projekt i za wykonanie tej inwestycji- dodał Prezydent.

W porządku obrad znalazł się także projekt uchwały o przekazaniu 100 tysięcy złotych powiatowi ostrowieckiemu, z przeznaczeniem na remont w szpitalu powiatowym. Prace mają być wykonane w holu i głównej klatce placówki. Dokonane zostały również zmiany w budżecie miasta, a także podjęta decyzja o rozpoczęciu konsultacji społecznych w ramach opracowania strategii rozwoju miasta.