Aktualności

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w gminnych szkołach

 

Z udziałem prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego odbyły się uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w dwóch gminnych placówkach – w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 oraz PSP nr 7.

Uczniowie i rodzice przybyli na uroczystość w maseczkach. Zachowane zostały wszystkie środki bezpieczeństwa.

– Przed nami pełen wyzwań rok szkolny. Mam nadzieję, że będzie to dla Was nie tylko czas wytężonej nauki i pracy, ale także poszukiwań własnych dróg rozwoju, ciekawych doświadczeń oraz rozwijania zainteresowań. Wierzę, że po okresie wakacyjnego wypoczynku z zapałem i ciekawością przystąpicie do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Dlatego uczcie się nie tylko określonych przedmiotów, ale i otwartości na nowe wyzwania i ludzi, tolerancji i kreatywności. Korzystajcie z przygotowanej specjalnie dla Was oferty zajęć dodatkowych. My dajemy narzędzia, czyli przysłowiową wędkę, a od Was zależy jaką rybę złowicie. Zajęcia z matematyki i logiki, certyfikaty językowe oraz z przedmiotów plastycznych to już nasze wizytówki, które doceniają niezależne gremia zewnętrzne i których zazdroszczą nam inne samorządy. Korzystajcie z tego mądrze! – mówił prezydent miasta Jarosław Górczyński – Wszystkim nauczycielom życzę na najbliższe miesiące pracy dydaktyczno-wychowawczej pozytywnej energii, jakże potrzebnej do urzeczywistniania kolejnych zamierzeń i realizacji często niełatwych przedsięwzięć. Wszystkim Państwu – uczniom, nauczycielom oraz rodzicom życzę udanego roku szkolnego, entuzjazmu i zapału do pracy, odkrywania na nowo swoich pasji oraz samych sukcesów zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku Szkolnym!

Podczas uroczystości w PSP nr 7 prezydent Jarosław Górczyński serdecznie podziękował za pracę dotychczasowej dyrektor PSP nr 7 Rozalii Machnickiej, która przeszła na emeryturę oraz powitał nową Panią dyrektor Monikę Wiączek.