Aktualności

Prezydent spotkał się z uczestnikami debaty online

W czwartek prezydent miasta Jarosław Górczyński spotkał się w Urzędzie Miasta z grupą osób, które 22 lipca uczestniczyły online w debacie zorganizowanej pod hasłem „Wspólnie zaplanujmy przyszłość Ostrowca Świętokrzyskiego”. Podczas spotkania dyskutowano nad obszarami, które dla naszych mieszkańców są strategiczne. Uczestnicy przedstawili również swoje pomysły, które zgłoszą w ramach naboru kart pomysłów.

– Dziękuję serdecznie za Państwa odzew oraz zaangażowanie. Przed nami ogromna szansa. Środki z mechanizmu norweskiego mogą stanowić doskonały impuls dla rozwoju naszego miasta, ale to od samych ostrowczan i ich współpracy zależy, czy uda nam się to osiągnąć – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński.

Przypomnijmy, że Ostrowiec Świętokrzyski bierze udział w konkursie o przeszło 40 mln zł na działania rozwojowe w ramach Programu „Rozwój Lokalny”. W pierwszym etapie projekt „Ostrowiec Świętokrzyski – miasta OdNowa” znalazł się na wysokim 5. miejscu. Teraz trwa opracowanie  Planu Rozwoju Lokalnego oraz Planu Rozwoju Instytucjonalnego.  Przeprowadzono już badania ankietowe, warsztaty diagnostyczne odbyła się również debata.