Aktualności

Miasto i Celsa Huta Ostrowiec – rozmowy o strategicznej współpracy

Celsa Huta Ostrowiec to rozpoznawalna marka na świecie, a także największy prywatny pracodawca w mieście. O strategicznej współpracy z lokalnym samorządem rozmawiali w miniony czwartek Prezydent Miasta Jarosław Górczyński oraz prezes Celsa Huta Ostrowiec Juan Antonio Veristein Arteche wraz z Szymonem Czechowskim dyrektorem prawnym odpowiedzialnym za relacje zewnętrzne. W negocjacjach uczestniczył również wiceprezydent miasta Piotr Dasios.

Władze Celsy, będącej  największym pracodawcą oraz płatnikiem podatków w mieście doceniają przyjazną politykę miasta w tym zakresie. Nie bez znaczenia jest  atrakcyjna i stabilna polityka podatkowa, co przy wielkości zajmowanych terenów i budynków, przekłada się zdecydowanie na działalność operacyjną przedsiębiorstwa.

Swoistym ukłonem w stronę miasta i podziękowaniem jest deklaracja dalszego zaangażowania społecznego, w tym współfinansowania ostrowieckiego sportu.

– Cieszę się z przeprowadzonych rozmów. Miasto jest nadal strategicznym partnerem Celsy. W trakcie spotkania omówiliśmy kilka ważnych dla nas i naszych mieszkańców kwestii. Nie były to łatwe negocjacje, dlatego doceniam deklarację dalszego finasowania KSZO, przy zwiększonych o 20% w stosunku do ubiegłego roku kwotach. Jednak za strategiczny należy uznać przełom w rozmowach dotyczących budowy tzw. drogi do 3 bramy – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński.