Aktualności

WOŚP w Ostrowieckim Browarze Kultury

Tysiące mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego uczestniczyło w 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w naszym mieście odbył się na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury. Były występy artystyczne, pokazy, stoiska gastronomiczne. Tuż przed godziną 20.00 uczestników finału przywitał prezydent miasta Jarosław Górczyński.

– Ogromnie się cieszę, że tylu naszych mieszkańców bierze udział w tym wspaniałym dziele jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – mówił prezydent Jarosław Górczyński.- Serdecznie dziękuję organizatorom i wolontariuszom. Dawanie dobra jest czymś wspaniałym. Dobrem, należy się dzielić.

Możliwość zajrzenia do strażackiego wozu, piękne spotkania i wszechobecne przejawy życzliwości, panowały w niedzielny wieczór na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury. Mieszkańcy miasta, razem z prezydentem i przedstawicielami władz, za pomocą latarek w telefonach komórkowych, uczcili pamięć zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Ta wzruszająca chwila wywołała łzy w wielu oczach.

Na ostrowieckie ulice w niedzielę 12 stycznia wyszło kwestować ponad 300 wolontariuszy. Do godziny 12.00 w poniedziałek z puszek zebrano 142 288,53 zł, a wciąż trwają aukcje na serwisie Allegro, gdzie można wylicytować wiele wspaniałych upominków i gadżetów, w tym przekazane przez Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego zdjęcie autorstwa Sławka Rakowskiego prezentujące Ostrowiecki Browar Kultury z lotu ptaka.

W tym roku WOŚP zbiera środki dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.