Aktualności

Prezydent nagrodził młodą wokalistkę. Julia Tłuczkiewicz otrzymała 5000 zł na rozwój muzycznego talentu

Julia Tłuczkiewicz, młoda wokalistka z naszego miasta, która wspaniale zaprezentowała się w programie „The Voice Kids”, odebrała dzisiaj w Ostrowieckim Browarze Kultury z rąk prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego specjalną nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych. Młodej wokalistce towarzyszyli rodzice oraz siostra.

Nagroda została przyznana w celu rozwoju muzycznego talentu, w dowód uznania dotychczasowych osiągnięć wokalnych oraz dawania pozytywnego wzoru rówieśnikom poprzez twórczą realizację licznych pasji i promocję Ostrowca Świętokrzyskiego.

– W miniony weekend oglądając występ Juli przeżyliśmy chwile wzruszeń – mówił prezydent miasta Jarosław Górczyński. –Na co dzień  Julia jest uczennicą szkoły podstawowej nr 4, gdzie ma swój Fanklub, a przy tym jest bardzo skromną dziewczyną. Życzę Ci wielkiej kariery oraz tego, żebyś tak jak dzisiaj była zawsze uśmiechnięta i optymistycznie nastawiona do świata i nowych wyzwań. Twoja pasja to przykład dla innych. Jesteś ambasadorką młodego pokolenia Ostrowca Świętokrzyskiego,
a my jesteśmy dumni z sukcesów naszych mieszkańców i to jest wspaniałe. Gratuluję rodzicom, którzy bardzo angażują się w Twoją karierę. Mam nadzieję, że podobnie jak kiedyś Włodek Pawlik będziesz mogła powiedzieć po osiągnięciu swoich największych sukcesów, że pierwsze artystyczne kroki stawiałaś w Ostrowieckim Browarze Kultury.

Dzisiaj podczas spotkania został zaprezentowany także fragment programu z udziałem Juli.

– Serdecznie dziękuję i jestem bardzo wdzięczna za wszystkie gratulacje – mówiła Julia Tłuczkiewicz.- Śpiewu to moja ogromna pasja oraz miłość. Uczę się go od przedszkola, a obecnie uczęszczam do grupy Pandora w Miejskim Centrum Kultury, prowadzonej przez panią Ewę Goworowską. Pobieram także dodatkowe lekcje w Warszawie. Marzę o tym, żeby zostać piosenkarką, skrzypaczką, foniatrą i terapeutką głosu.

Wiadomo już, że dzisiaj odebrana nagroda zostanie przeznaczona na dalsze wokalne kształcenie Juli. Młoda ostrowczanka wystąpiła w programie wyemitowanym 1 stycznia, w Przesłuchaniach w ciemno i zawojowała jurorów swoim wykonaniem piosenki „How will I know” Whitney Houston. Przed telewizorami obserwowało ją wielu ostrowczan. Obecnie w programie 2 Telewizji Polskiej emitowane są kolejne odcinki z Przesłuchań w Ciemno. Nie wiadomo jeszcze, kiedy Julia, która jest członkiem drużyny Cleo, wystąpi w odcinku na żywo.