Aktualności

Ostrowieccy pszczelarze zainaugurowali Nowy Rok

Ostrowieckie Rejonowe Koło Pszczelarzy zainaugurowało w minioną sobotę kolejny rok swojej działalności. Członkowie Koła spotkali się na tradycyjnym już wieczorze opłatkowo – noworocznym, który był jednocześnie doskonałą okazją do podsumowania minionego roku oraz wytyczenia planów na 2020.

Obecny na spotkaniu prezydent miasta Jarosław Górczyński docenił rolę ostrowieckich pszczelarzy oraz podziękował za ich wkład w kształtowanie postaw ekologicznych oraz pielęgnowanie zielonych enklaw w naszym mieście.

– Dziękuję za Państwa pracę i zaangażowanie. Dbałość o środowisko oraz pszczele rodziny, od których bytowania zależą również nasze miejskie uprawy to ważne kwestie. Kultywujecie Państwo piękne tradycje oraz uczycie młodych szacunku dla przyrody. Dziękuję za to serdecznie – mówił prezydent Jarosław Górczyński.

Najbardziej zasłużeni pszczelarze odebrali z rąk Prezesa Świętokrzyskiego Związku Pszczelarskiego specjalne odznaki. Najwyższą, czyli medal ks. Dzierżonia otrzymali Jan Bidizński oraz Czesław Zając, srebrną odznakę Polskiego Związku Pszczelarskiego Sławomir Unik, a brązową: Cezary Pucułek, Władysław Gałka i Marian Wilk.