Aktualności

Ostrowiec Z WOŚP do końca świata i o jeden dzień dłużej. Prezydent Miasta przekazał na aukcję lotnicze zdjęcie Ostrowieckiego Browaru Kultury

W tym roku główną areną Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie Ostrowiecki Browar Kultury. Tam też odbywać się będą najważniejsze imprezy. W miniony piątek odbyła się specjalna konferencja poświęcona Finałowi WOŚP. Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński podkreślił, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspaniała i niepowtarzalna idea.

– W wielu miastach, w wielu szpitalach jest sprzęt z logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówił prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Dobro jest czymś wyjątkowym, czymś czym trzeba się dzielić. Im więcej dobra dajesz, tym więcej go dostajesz. Jako miasto na potrzeby finału WOŚP przekazaliśmy Ostrowiecki Browar Kultury, zarówno dosłownie jako miejsce, ale także bardziej metaforycznie – obiekt uwieczniony na zdjęciu, który wtstawiamy na licytację. Bardzo miło jest mi widzieć mnóstwo młodych ludzi, którzy angażują się w pomoc innym. Dobro, którym zostaną zaszczepieni pozostanie w nich na całe życie.

Wicestarosta Ostrowiecki Andrzej Jabłoński poinformował o tym, że sztaby WOŚP zostały zorganizowane także w sąsiednich gminach.

– W murach Ostrowieckiego Browaru Kultury będzie działał cały nasz sztab, tam będzie się odbywać liczenie pieniędzy, które wolontariusze zbiorą do puszek na terenie miasta – mówi Dariusz Czupryński, szef sztabu. – Ważne jest dla nas to, że wszystko odbywać się będzie w jednym miejscu.

Na ostrowieckie ulice, podobnie jak w poprzednich latach, wyjdzie kwestować 300 wolontariuszy. Wszyscy wyposażeni będą w oryginalne puszki i identyfikatory Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury, od godziny 16 trwać będą koncerty. Wystąpią seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, muzycy Ostrowieckiego Rapu, Dominik FOX Feldman, soliści Studia Wokalnego „Pandora”, a o godzinie 19, zespół Mafia. O 20 tradycyjne „Światełko do Nieba”.