Aktualności

Wyjątkowo wzruszające spotkanie wigilijne na ostrowieckim Rynku

 

Wigilijne spotkanie na ostrowieckim Rynku to już tradycja. Nie inaczej było w miniony piątek, kiedy to obok życzeń i kolęd w Ostrowcu Świętokrzyskim nie zabrakło wspólnego łamania się opłatkiem.

Całość zaczęła się od kolędowania, a na scenie wystąpili: dzieci z Niepublicznego Żłobka i Przedszkola „Pajacyk”, Publicznego Przedszkola Nr 15 i Publicznego Przedszkola Nr 19, młodzież z Zespołu Wokalnego Tremolo i Studia Wokalnego Pandora oraz chór Coro Cantorum.

Świąteczne życzenia złożyli mieszkańcom prezydent miasta Jarosław Górczyński, starosta ostrowiecki Marzena Dębniak, senator Jarosław Rusiecki, przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda- Dudek, a błogosławieństwa na Boże Narodzenie i cały rok 2020 udzieli ksiądz prałat Jan Sarwa, proboszcz parafii świętego Michała Archanioła.

– Cieszę się bardzo, że możemy wspólnie z mieszkańcami miasta przełamać się opłatkiem i złożyć sobie nawzajem najserdeczniejsze, świąteczne życzenia – mówił prezydent Jarosław Górczyński. Miejska wigilia już na stałe wpisała się w kalendarz spotkań organizowanych na Rynku. Dzisiaj przyszło wielu mieszkańców Ostrowca i to mnie bardzo cieszy. Ja życzę wszystkim zdrowia, radości, spokoju i optymizmu.

– Boże Narodzenie to najpiękniejsze rodzinne święta – mówi Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak. Życzę wszystkim, aby te święta przebiegły w miłej, domowej atmosferze.

Miłym elementem spotkania było odśpiewanie „dwustu lat” dla uczestniczącej w spotkaniu najstarszej, bo 101- letniej ostrowczanki Stanisławy Gryz. Seniorka, która otrzymała od harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju nie kryła łez wzruszenia.