Aktualności

Kilka dekad wspólnej miłości i radości. Diamentowe i złote gody w ostrowieckim USC

Dwie ostrowieckie pary wraz ze swoimi bliskimi świętowały w minioną sobotę jubileusze pożycia małżeńskiego. Niezwykle miła uroczystość odbyła się w Pałacu Ślubów. Państwo Teodozja i Józef Gotowieccy obchodzili Diamentowe Gody czyli 60 rocznicę pożycia małżeńskiego, a złote Gody czyli 50 rocznicę ślubu państwo Andrzej i Krystyna Antoniakowie oraz Alicja i Ryszard Partykowie

Z tej okazji prezydent miasta Jarosław Górczyński wręczył dostojnym jubilatom, nadawane przez prezydenta RP, medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.

– Medale są nagrodą za to, że wytrwali Państwo w miłości i byli wierni złożonej 60 i 50 lat temu przysiędze – mówił prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. -Receptą na udane małżeństwo jest miłość, przyjaźń i umiejętność pójścia na kompromis. Są Państwo wzorem dla ludzi młodych, którzy dopiero zakładają rodziny. Serdecznie gratuluję.

Małżonkowie podkreślali, że tajemnicą małżeńskiego szczęścia jest wzajemny szacunek i tolerancja wobec drugiej osoby. Parom towarzyszyła najbliższa rodzina – dzieci i wnuki. Po część oficjalnej było gromkie „Sto lat”, moc życzeń i kwiatów.