Aktualności

Nowy budynek na potrzeby rad osiedlowych powstaje przy Ostrowieckim Browarze Kultury

Rozpoczął się kolejny etap rewitalizacji terenu przy Ostrowieckim Browarze Kultury. Budynek po Cafe Browar, przeszedł do historii w jego miejsce powstanie nowy, który posłuży mieszkańcom. To kolejny etap rozbudowy Ostrowieckiego Browaru Kultury i infrastruktury towarzyszącej.

Projekt zakłada wybudowanie budynku o powierzchni ponad 120 metrów kwadratowych w stylistyce nawiązującej do tej już istniejącej. Obiekt ma służyć mieszkańcom na spotkania rad osiedlowych i organizacji poza rządowych. Gmina miała problem ze znalezieniem wykonawcy dlatego prace ruszają dopiero teraz. Koszt budowy budynku wyniesie ponad 1 200 000 tys. zł. Prace mają zakończyć się do połowy sierpnia 2020 roku.

– Budynek zwany technicznie R1 to nazwa pawilonu, który będzie dedykowany naszemu społeczeństwu, a w szczególności samorządowym radom osiedlowym – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Jeszcze wczoraj stał tu budynek, jeszcze kilkanaście lat temu była tu kawiarnia, a dzisiaj jest tu plac budowy. Pawilon został już zdemontowany i niebawem na jego miejscu powstanie nowy budynek. Stylistyką będzie on nawiązywał do gmachu Ostrowieckiego Browaru Kultury. Kilka rad osiedlowych z dzielnic, które tutaj bezpośrednio sąsiadują będzie miało możliwość spotykania się w tym nowym budynku. To również będzie miejsce spotkań wszystkich aktywnych osób w naszym mieście. Dla nich to będzie świetna lokalizacja właśnie przy Ostrowieckim Browarze Kultury.