Aktualności

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski sprzeda budynek po byłym Gimnazjum nr 3

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski planuje sprzedaż budynku po zlikwidowanym gimnazjum numer 3 na ulicy Polnej. Do sprzedaży dojdzie na mocy uchwały, którą 19 listopada, na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta podjęli ostrowieccy radni.  Podczas głosowania 18 radnych było „za”, a jeden wstrzymał się od głosu.

Kwota, za którą obiekt ma zostać sprzedany wyniesie, zgodnie z wyceną rzeczoznawców, nieco ponad 7 milionów złotych. Gmach ma kupić Ministerstwo Obrony Narodowej, które stworzy tam siedzibę batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej.

– Przed nami procedury administracyjne, które nie są łatwe. Wojsko ma ściśle określone zasady działania, do których musimy się dostosować – mówił prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński.- Od początku pomysłu sprowadzenia do Ostrowca Wojsk Obrony Terytorialnej, nikt z nas nie ma wątpliwości, że miasto na tym skorzysta. Każda jednostka zewnętrzna to korzyść. Zagospodarowując ten budynek, wyremontowany i w dobrym stanie, będziemy mieć pewność, że będzie stał pusty i niszczał.