Aktualności

Działalność PCK to przejaw istoty człowieczeństwa. Ostrowieckie obchody 100 – lecia działalności

We wtorkowe popołudnie w Ostrowieckim Browarze Kultury odbyły się uroczystości związane ze 100- leciem istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz miasta i powiatu, parlamentarzyści, zasłużeni działacze PCK oraz zaproszeni goście. Gości przywitał prezes Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowcu Świętokrzyskim Stanisław Fiolik, który przypomniał początki PCK na świecie, w Polsce oraz w naszym mieście. Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński podkreśli doskonałą współpracę Gminy Ostrowiec z ostrowieckim Oddziałem PCK.

– Państwa postawa jest przejawem istoty człowieczeństwa i miłości dla drugiego człowieka.  Polski Czerwony Krzyż tworzą dobrzy, wrażliwi ludzie.  Od lat promuje idee niesienia bezinteresownej pomocy. Również w Ostrowcu Świętokrzyskim Państwa sukcesem są kompleksowe działania z zakresu szeroko rozumianej pomocy zdrowotnej i społecznej. Dziękuję za prowadzone działania edukacyjne i informacyjne, Państwa wkład w życie miasta, codzienną pracę i odwagę bezwarunkowego niesienia pomocy osobom w trudnych sytuacjach życiowych. Cieszę się, że tak wielu młodych ludzi garnie się do pomagania innym ludziom – mówił prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Bardzo doceniam propagowanie honorowego krwiodawstwa oraz działania szkoleniowe, w które angażują się członkowie ostrowieckiego PCK. Wiele osób dzieli się tym, co w życiu najcenniejsze. To bardzo budujące.

Podczas uroczystości zostały wręczone dyplomy i odznaczenia dla osób zaangażowanych w działalność Polskiego Czerwonego Krzyża.