Aktualności

Witaliśmy małych ostrowczan. Kolejna edycja Mlecznej Gali po raz pierwszy w Ostrowieckim Browarze Kultury

 

Po raz szósty w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się „Mleczna Gala VIP”, której celem jest uroczyste powitanie małych mieszkańców naszego miasta. Po raz pierwszy uroczystość, w której uczestniczyli najmłodsi ostrowczanie, ich rodzice, dziadkowie oraz rodzeństwo zorganizowano w Ostrowieckim Browarze Kultury.

Gościem specjalnym na spotkaniu była Katarzyna Błażejewska- Stuhr, która opowiadała o prawidłowym odżywianiu i o tym jak zdrowo karmić dzieci.

– Powinniśmy, jak najdłużej karmić piersią, po miesiącu wprowadzać niewielkie ilości produktów ale tylko w celu zapoznania z alergenami- mówi ekspertka. Potem dietę rozszerzamy zgodnie z potrzebami naszego dziecka i umiejętnościami. Najnowsze zalecenia pediatrii w tym względzie są mniej restrykcyjne niż jeszcze kilka lat temu. Jestem zwolenniczką, żeby maluchom najpierw podawać warzywa, a później dietę uzupełniać o owoce.

W szóstej „Mlecznej Gali VIP” wzięło udział osiemdziesięcioro najmłodszych ostrowczan. Zaproszone zostały dzieci urodzone od września do grudnia minionego roku.

– Cieszy mnie to, że z edycji na edycję uczestniczy w spotkaniu coraz więcej osób- mówił prezydent Jarosław Górczyński. Urodzenie się dziecka w każdej rodzinie to wyjątkowe wydarzenie, więc cieszę się tym bardziej, że możemy w nim wspólnie świętować. Dzisiejsze spotkanie jest wyjątkowe, ponieważ po raz pierwszy organizowane jest w Ostrowieckim Browarze Kultury. Chciałbym usłyszeć po latach, że te dzisiejsze maluchy powiedzą, że swój debiut miały właśnie w naszej nowej i pięknej placówce kulturalnej. Prezydenta cieszy także fakt, że do Ostrowca przyjeżdżają nowe rodziny. Wiele osób z innych miast tu kupuje działki, buduje domu, kupuje mieszkania.

Punktem kulminacyjnym spotkania było wręczenie wyprawki oraz okolicznych dyplomów dla rodziców.