Aktualności

Ostrowiec Świętokrzyski – Symbolem Polskiej Samorządności

Miasto Ostrowiec Świętokrzyski otrzymało prestiżowy tytuł Symbolu Polskiej Samorządności 2019 podczas uroczystej gali, jaka odbyła się w Katowicach. Nagrodę przyznawaną przez „Monitor Biznesu” z „Rzeczypospolitej” i „Monitor Rynkowy” w „Dzienniku Gazecie Prawnej” odebrał prezydent Jarosław Górczyński.

Gala w katowickim Hotelu Monopol odbyła się się pod patronatem m.in: Związku Województw RP, Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, Krajowej Izby Gospodarczej, Krajowej Izby Gospodarczej, Związku Powiatów Polskich, Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej, Związku Miast Polskich, Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, GIOŚ.

– Nasz program Symbol realizowany jest już od dziewięciu lat – mówi Jakub Lisiecki – redaktor naczelny „Monitora Rynkowego” niezależnego dodatku „Gazety Prawnej” oraz „Monitora Biznesu” związanego z dziennikiem „Rzeczpospolita”. Chcemy pokazać najlepsze przykłady samorządów, spółek komunalnych, spółdzielni – czyli podmiotów, które są najbliżej ludzi, są z nimi każdego dnia i, choć może często niedoceniane – walnie przyczyniają się do rozwoju Polski. Dlatego podczas tegorocznej Gali nagradzamy reprezentantów szeroko pojętych usług publicznych, jakie są wykonywane dla dobra wszystkich obywateli. Chcemy nagrodzić firmy, przedsiębiorstwa, instytucje i samorządy, które działając na swoich lokalnych rynkach charakteryzują się najwyższą jakością zarządzania, innowacyjnością, sprawnością w pozyskiwaniu i dysponowaniu środkami unijnymi, dbałością o ekologię, ale nade wszystko o szeroko pojęte dobro mieszkańców. Pokażemy Nową Generację Usług Publicznych.

Ostrowiec Świętokrzyski znalazł się w gronie miast, które sięgnęły po prestiżowy tytuł Symbolu Polskiej Samorządności 2019.

– W ostatnim okresie w Ostrowcu Świętokrzyskim zostało zrealizowanych szereg ważnych inwestycji. Nie było więc najmniejszych wątpliwości, co do przyznania tego wyróżnienia. Perła w koronie jest nowo otwarty Ostrowiecki Browar Kultury- mówił prowadzący Marek Czyż.

– To wyjątkowe wyróżnienie zarówno dla wszystkich mieszkańców, ale także moich współpracowników zarówno z Urzędu Miasta, jak i miejskich spółek- mówił prezydent Jarosław Górczyński. Jest przyznawane od branżowców, co jeszcze bardziej je nobilituje. A znaleźć się w gronie takich samorządów, jak chociażby Rzeszów, pokazuje że Ostrowiec Świętokrzyski jest liderem Nowej Generacji Usług Publicznych.

Według prezydenta Jarosława Gorczyńskiego z jednej strony ważne jest zadowolenie mieszkańców, zaś z drugiej utrzymywanie wysokich wskaźników finansowych.

– Obniżamy zadłużenie przy równoczesnym prowadzeniu wielu ważnych inwestycji- mówi prezydent.

Samorządowcy, przedstawiciele spółek komunalnych, szpitali, czy spółdzielni mieszkaniowych, którzy zjechali z całej Polski do Katowic uczestniczyli w panelach dyskusyjnych, a także ciekawych prezentacjach m.in. „Usługi publiczne jako marka. Jak budować wizerunek w branżach, które nie są sexy?”, którą zaprezentował dziennikarz Jarosław Kuźniar.