Aktualności

„Lider z powołania” dla Ostrowca Świętokrzyskiego

 

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński otrzymał nagrodę „Lider z powołania” w kategorii „Lider rozwoju lokalnego i regionalnego” podczas Międzynarodowego Kongresu, który 26 września odbył się w Rzeszowie.

Celem konkursu jest promowanie przedsiębiorczości, wyróżnianie ludzi kreatywnych i dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwa. Konkurs ma na celu ukazanie liderów nie tylko w dziedzinie gospodarki ale też kultury, sportu, samorządności czy nauki. „Lider z powołania” to konkurs organizowany przez magazyn Why Story.

Podczas uroczystej gali wręczenia wyróżnień na Uniwersytecie Rzeszowskim „Lider rozwoju lokalnego i regionalnego” nagrodzeni zostali też Bogusław Biernat, Sołtys Leśnej k. Żywca w gminie Lipowa, Zbigniew Szaleniec, Burmistrz Czeladzi, Małgorzata Włodarczyk – Wójt Gminy Miasteczko Krajeńskie Tyberiusz Narkowicz, Burmistrz Jastarni, radny i przewodniczący gminy Jastarnia, Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna a także m.in. Czesław Lang, Prezydent Kielc Bogdan Wenta oraz Prezydenta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, który został wyróżniony jako lider XXI wieku.

– To dla mnie duże wyróżnienie. Cieszę się, że działania  na rzecz rozwoju Ostrowca Świętokrzyskiego znajdują uznanie także poza miastem i są dostrzegane przez znamienite grono ekspertów zasiadających w kapitule – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Warto przypomnieć, że kilka dni wcześniej w Warszawie prezydent Jarosław Górczyński odebrał nagrodę „Modernizacja Roku” za „Rawkę od Nowa”.