Aktualności

Cmentarz Komunalny przygotowany na dzień 1 listopada

Przygotowania do Dnia Wszystkich Świętych na Cmentarzu Komunalnym rozpoczęto już w kwietniu 2019r. To wtedy w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarza, wzdłuż ulicy Długiej Gmina Ostrowiec Świętokrzyski zrealizowała inwestycję polegającą na powstaniu nowych 70 miejsc postojowych. Nowe miejsca postojowe znalazły się na obszarze 1300 metrów kwadratowych, a zadanie zrealizował Zakład Usług Miejskich.

Ta część ulicy Długiej jest ważną arterią komunikacyjną z uwagi na to, że właśnie tutaj znajduje się Cmentarz Komunalny – mówił w kwietniu Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński -Tu parkują swoje samochody nie tylko mieszkańcy Ostrowca, ale też osoby z innych miast, szczególnie w dniu Wszystkich Świętych.

Utwardzone miejsca postojowe wzdłuż ulicy Długiej nie są jedynymi przygotowanymi przez miasto na Dzień Wszystkich Świętych. Zachęcamy mieszkańców do pozostawiania swoich samochodów przy boisku „Orlik” naprzeciwko największej ostrowieckiej nekropolii.

Od strony ulicy Granicznej zachęcamy do skorzystania z miejsc postojowych wydzielonych na działce należącej do gminy. Teren został odpowiednio oznakowany oraz został wykonany zjazd z Ulicy Las Rzeczki.

Zakład Usług Pogrzebowych przygotował także 10 dodatkowych toalet „TOI-TOI” na terenie Cmentarza Komunalnego.

      Decyzją Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego w dniu 1 listopada na terenie miasta komunikacja będzie DARMOWA. Od czwartku do niedzieli zostaną uruchomione dodatkowe linie autobusowe:

W dniu 31 październikaCzwartek  komunikacja prowadzona będzie zgodnie
z oznakowaniem na tabliczkach rozkładowych jak w dni robocze. Dodatkowo uruchomiona będzie:
LINIA S

5:40-17:20

TRASA:   Szewna Cm. – Traugutta – Aleja 3-Maja –Radwana Cm. – Polna Biedronka – Chrzanowskiego – Aleja Jana Pawła II – Waryńskiego – Piaski – Długa – Cm. Komunalny – Kol. Robotnicza
W dniu 1 listopadaPiątek  komunikacja prowadzona będzie zgodnie z oznakowaniem na tabliczkach rozkładowych jak w niedziele i święta. Dodatkowo uruchomiona będzie:
LINIA C

8:50-17:30

TRASA: ul. Ogrodowa – Hubalczyków – Radwana L.E – Polna Lidl – Mickiewicza – Sienkiewicza – Długa –  Cmentarz Komunalny
LINIA D

8:40-17:40

TRASA: ul. Rudzka – Denków Rynek – Ostrowiecka – Polna Lidl – Polna Delikatesy –  Sienkiewicza – Długa – Cm. Komunalny
LINIA E

8:30 – 16:15

TRASA: Kąty Denkowskie – Bałtowska – RadwanaL.E .Polna Biedronka –Chrzanowskiego – Ostrowiecka – Denków Rynek
LINIA K

8:20-16:10

TRASA: Szewna Cm – Aleja 3-Maja – Starokunowska – Sienkiewicza – Długa –  Janik – Wymysłów – Kunów Rynek
LINIA S

7:20-17:20

TRASA: Szewna Cm. – Traugutta – Aleja 3-Maja – Radwana Cm. – Polna Biedronka – Chrzanowskiego – Aleja Jana Pawła II –  Waryńskiego – Piaski – Długa – Cmentarz Komunalny – Kol. Robotnicza
W dniu 2 listopada – Sobota komunikacja prowadzona będzie zgodnie z oznakowaniem na tabliczkach rozkładowych jak w soboty. Dodatkowo uruchomiona będzie:
LINIA S

7:20-17:20

TRASA:   Szewna Cm. – Traugutta – Aleja 3-Maja – Radwana Cm. – Polna Biedronka – Chrzanowskiego – Aleja Jana Pawła II – Waryńskiego – Piaski – Długa – Cmentarz Komunalny – Kol. Robotnicza
W dniu 3 listopada – Niedziela komunikacja prowadzona będzie zgodnie z oznakowaniem na tabliczkach rozkładowych jak w niedziele i święta. Dodatkowo uruchomiona będzie:
LINIA S

7:20-17:20

TRASA: Szewna Cm. – Traugutta – Aleja 3-Maja – Radwana Cm. – Polna Biedronka – Chrzanowskiego – Aleja Jana Pawła II –  Waryńskiego – Piaski – Długa – Cmentarz Komunalny – Kol. Robotnicza
 

Rozkłady jazdy dostępne są  na stronie internetowej www. mpkostrowiec.com.pl

Informacje można także uzyskać u dyspozytora przez całą dobę.

 

 

W dniu 1 listopada, w Święto Wszystkich Świętych Straż Miejska w Ostrowcu Św. wystawiła do pracy wszystkich strażników z zespołów interwencyjnych i rewirowych. Działania w tym dniu będą prowadzone w ramach „Akcji Znicz 2019”.

Zmotoryzowane patrole interwencyjne będą patrolować rejony, wokół wszystkich ostrowieckich cmentarzy. Stałe posterunki osobowe wystawione będą przy Cmentarzu Komunalnym na ul. Długiej przy dwóch wjazdach-wyjazdach z przycmentarnych parkingów.

Całodobowa służba dyżurna Straży Miejskiej pełniąca służbę w Urzędzie Miasta przyjmować będzie wszelkie zgłoszenia dot. naruszeń ładu i porządku publicznego, zdarzeń
i występujących utrudnień w rejonie cmentarzy pod bezpłatną linią alarmową 986, zgłoszenia można również wysyłać za pomocą SMS-a na nr tel. 669 986 986 lub zgłaszać osobiście strażnikom pełniącym służbę.

Wzmożone działania prewencyjne w dniu 1 listopada polegać będą na zapewnieniu ładu i porządku publicznego w rejonach cmentarzy oraz bezpieczeństwa osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Dodatkowe patrole Straży Miejskiej będą pilnować drożności
i płynności ruchu w rejonie głównych ciągów komunikacyjnych, skrzyżowań i parkingów, tak aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, zarówno ci zmotoryzowani jak i piesi mogli bezpiecznie przyjechać i odjechać nie powodując tamowania i utrudniania ruchu.

Straż Miejska w Ostrowcu Św. apeluje do wszystkich osób odwiedzających cmentarze o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności. Prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń służb porządkowych kierujących ruchem.