Aktualności

Prezydent udzielił poparcia kandydatce na Senatora RP Marzenie Dębniak

W minioną środę kandydująca w jesiennych wyborach parlamentarnych starosta Marzena Dębniak spotkała się z dziennikarzami na konferencji prasowej w swoim rodzinnym mieście. Podczas spotkania swoje poparcie udzielili kandydatce Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, Starosta Sandomierski Marcin Piwnik oraz Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec.

Kandydatka stwierdziła, że w Senacie chciałaby skupić się na obronie samorządności.

– Chcę się skupić na obronie samorządności. My widzimy, co się dzieje. Przybywa nam zadań, a ubywa pieniędzy. Tak naprawdę Polska samorządnością stoi. To mieszkańcy powinni mieć bezpośredni wpływ na to, co się dzieje. Zamierzam być ich reprezentantką – podkreśliła. Dodała, że bliskie są jej również problemy ochrony zdrowia, edukacji, a także ekologia i polityka senioralna.- mówiła starosta ostrowiecki Marzena Dębniak, która kandyduje do Senatu w północno -wschodniej części województwa świętokrzyskiego. – Dla mnie od zawsze liczyły się działania na rzecz ludzi. Pokażę, że taka praca jest możliwa i potrzebna w Senacie.

Prezydent za pośrednictwem mediów zaapelował do mieszkańców powiatów ostrowieckiego, starachowickiego, skarżyskiego, opatowskiego i sandomierskiego, z których będzie kandydowała starosta o udzielnie jej poparcia.

– Zwracamy się do mieszkańców pięciu powiatów o wsparcie kandydatury Marzeny Dębniak – mówił prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, który od wielu lat współpracuje z kandydatką. – Uczciwa, pracowita, doświadczona Starosta i wspaniała kobieta – Marzena Dębniak, którą mocą rozsądku popieram i sercem wspieram jako kandydatkę do Senatu RP.