Aktualności

Nowoczesna „Czwórka”. Uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim wzbogaciła się o wielofunkcyjne boisko sportowe, które powstało w ramach programu „Nowoczesna szkoła”. Gmina Ostrowiec Świętokrzyski uzyskała na realizacje zadania wielomilionowe unijne wsparcie.

– Inwestycje w oświatę i w uczniów na pewno bardzo się opłacają – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. Są to działania nie tylko w wymiarze infrastruktury, ale również poprzez edukację. Bardzo spodobało mi się określenie, które dzisiaj usłyszałem, że jest to boisko jak z kosmosu. To chyba jest idealna opinia na temat tego nowego placu do gier zespołowych.

– Jeszcze podczas pełnienia funkcji wiceprezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego obiecałam, że przy tej placówce oświatowej powstanie nowe boisko – mówi starosta ostrowiecki Marzena Dębniak. Dzisiejszy dzień  jest tego zwieńczeniem.

– Jest to obiekt na miarę XXI wieku. Boisko było bardzo potrzebne i wyczekiwane. Radość dzieci była ogromna, a ten widok był dla nas bezcenny – mówi dyrektor PSP 4 dr Agnieszka Batóg. – Wcześniej w tym miejscu było boisko asfaltowe i nie tak komfortowe jak obecne. Obiekt będzie dostępny także po zajęciach lekcyjnych. Naszym marzeniem jest nowa hala sportowa. Jak na razie sala gimnastyczna będzie remontowana. Powoli udoskonalamy naszą bazę sportową.

Boisko wielofunkcyjne przy PSP Nr 4 kosztowało ponad 1 mln. złotych, ale część tylko pochodziła z kasy gminy, gdyż większość pochodziły z unijnego programu „Nowoczesna szkoła.

Uroczystość otwarcia boiska połączona została ze ślubowaniem „pierwszaków”, które w liczbie ponad siedemdziesięciu rozpoczęły edukację w PSP Nr 4.