Aktualności

Kolejne drogi podniosą codzienny komfort życia ostrowczan

Już niedługo ostrowieckie drogi staną się dużym placem budowy. Łącznie ponad 6 kilometrów dróg zostanie do 2021 roku wybudowanych w Ostrowcu przy wsparciu Funduszu Dróg Samorządowych.

Dzięki dobremu przygotowaniu wniosków oraz zabezpieczeniu własnych środków  gmina Ostrowiec Świętokrzyski uzyskała dofinansowanie na siedem zadań z Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki temu siedem ulic zostanie wyremontowanych lub wybudowanych, na czym skorzystają między innymi mieszkańcy ulicy Miodowej, Siennieńskiej i Okólnej, a także wzrośnie wartość terenów zlokalizowanych w ostrowieckim kompleksie inwestycyjnym. W najbliższych latach gmina Ostrowiec zamierza wydać na te inwestycje ponad 38 milionów złotych, z czego ponad 23 miliony złotych do środki zewnętrzne. Na poniedziałkowej sesji nadzwyczajnej Rada Miasta przyjęła uchwałę dotyczącą wprowadzenia otrzymanych pieniędzy do budżetu.

– Inwestycja, na którą bardzo czekają mieszkańcy to rozbudowa ulicy Miodowej na odcinku od ulicy Iłżeckiej do ulicy Zwierzynieckiej o długości 632 metry. Mieszkańcy tej ulicy na pewno będą zadowoleni, że doczekali się poprawy nawierzchni. Było to naszym celem od dawna i cieszę się, że udało nam się pozostać na ten cel pieniądze – mówi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. – Ta ulica ma być gotowa do końca lipca 2020 roku.

Największy zakres robót przewidziano na bocznej drodze od ulicy Bałtowskiej, na terenie kompleksu inwestycyjnego. Wśród dofinansowanych projektów znalazła się także budowa łącznika między nowo projektowanym przedłużeniem ulicy Furmańskiej i ulicą Denkowską, o długości 606 metrów. Na długości 997 metrów rozbudowana ma zostać także ulica Ogrodowa, a Nowe Piaski na długości 382 metrów. Przedłużenia ulicy Rzeczki od ulicy Jerzego Milewskiego do ronda na ulicy Bałtowskiej domknie natomiast budowę ciągu ulic zbiorczych w północnej części miasta.

– W tej chwili kończymy pierwszy odcinek tej ulicy i przygotowujemy się do wybudowania drugiego – mówi Jarosław Górczyński. – Natomiast w centrum miasta rozpocznie się remont ulicy Siennieńskiej, Okólnej oraz Jana Głogowskiego. Z pewnością te prace będą najbardziej uciążliwe dla mieszkańców, gdyż prowadzone będą w newralgicznych punktach. Ich koniec planujemy na kwiecień 2021 roku.

– To są oczywiście ceny szacunkowe, które zweryfikują przetargi. Niedługo zaczniemy je ogłaszać – mówi prezydent miasta. – Wszystkie projekty realizować będziemy mniej więcej w tym samym czasie. Mamy przygotowany komplet dokumentów, pozwolenie na budowę, chcemy jeszcze w październiku rozpocząć prace, a zakończyć je w ciągu półtora roku.