Aktualności

Wakacyjna metamorfoza PSP nr 14

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 przechodzi gruntowny remont. Kwota 2 mln 700 tys. zł pozwoli na wymianę oświetlenia na nowoczesne i energooszczędne, wymianę podłóg i drzwi, kapitalny remont węzłów sanitarnych, malowanie ścian oraz remont sali gimnastycznej.

– Dzięki prowadzonym pracom, które zakończą się przed 1 września uczniowie będą mieli dużo lepsze warunki do nauki – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – PSP to bardzo dobra szkoła z tradycjami, w której pracują wspaniali pedagodzy. Najlepsza inwestycja to inwestycja w oświatę i dzieci. Co ważne, remont w połowie finansowany jest ze środków zewnętrznych. Pragnę przypomnieć, że nasze miasto jest bardzo dobrze przygotowane do aplikowania o takie fundusze,  mamy bardzo dobre projekty i nie zaciągamy kredytów. W przeciwieństwie do wielu innych samorządów, które są zadłużone posiadamy wkład własny dlatego stać nas na to, żeby starać się o środki unijne. Jak wiadomo życie na  kredyt  nie sprawdza się – dodaje prezydent Górczyński.

– Okres wakacji to bardzo wytężony okres prac zarówno dla wykonawców jak i dla pracowników naszej szkoły. Od 1 września nasza placówka zmieni oblicze, a największe bolączki takie jak węzły sanitarne zostaną rozwiązane – mówi dyrektor PSP nr 14 Katarzyna Goworek. – W ramach prac remontowych szkoła zostanie lepiej przygotowana pod potrzeby uczniów poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dla takich osób powstanie specjalna łazienka oraz dodatkowa winda tak, żeby mogli korzystać ze wszystkich sal w szkole.

Prace realizowane są w ramach projektu „Nowoczesna szkoła – modernizacja i wyposażenie w pomoce dydaktyczne publicznych szkół podstawowych w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z modernizacją infrastruktury sportowej” przewidzianego na lata 2018 – 2019 i finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Przypomnijmy, że projekt ten objął osiem szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski, w tym zakończone już prace: modernizację szatni w PSP Nr 3, montaż platform przyschodowych i podjazdu dla osób niepełnosprawnych w PSP Nr 14 oraz modernizację boiska przy PSP Nr 14. Natomiast w trakcie realizacji pozostaje modernizacja boiska przy PSP Nr 4 oraz wspomniana modernizacja PSP Nr 14. Ponadto projekt objął  dostawę pomocy dydaktycznych, w tym m.in. wyposażenie pracowni językowych, matematycznych i przyrodniczych (tablice interaktywne, laptopy, mikroskopy, teleskopy, wizualizery, rzutniki, aparaty fotograficzne). Wartość projektu wynosi 6 760 120,65 zł, przy dofinansowaniu w kwocie 2 999 347,60 zł.