Aktualności

Nauka zasad ruchu drogowego poprzez zabawę

Najmłodsi mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego będą mieli okazję poznawać zasady ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania podczas przechodzenia przez jezdnię, poprzez mobilne miasteczko ruchu drogowego, które miasto reprezentowane przez prezydenta Jarosława Górczyńskiego przekazało Policji Powiatowej do celów edukacyjnych.

Miasteczko stanowić  będzie pomoc dydaktyczną podczas akcji edukacyjno-profilaktycznych skierowanych do ostrowczan w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym organizowanych przez Policję. Dzięki wykorzystaniu zestawu, w sposób atrakcyjny będzie można przekazywać dzieciom wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz przygotować ich do samodzielności w tym zakresie. Miasteczko ruchu drogowego pozwoli dzieciom poznać czyhające na nich zagrożenia i nauczy, jak skutecznie unikać niebezpieczeństw. Ponadto głównym celem takiego działania jest wypracowanie u ostrowczan odpowiednich, świadomych nawyków, które gwarantują bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a przede wszystkim ochronę pieszych i rowerzystów.

Przekazanie zestawu Miasteczka Drogowego Autochodzik związane jest również z obchodami 100-lecia Policji. Obchody Ostrowieckiej Policji zaplanowane są na 27 lipca w Parku Miejskim, gdzie podczas pikniku rodzinnego odbędą się  zajęcia z wykorzystaniem zestawu.

Już widać, że dzieciom prezent bardzo się spodobał – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Dzięki temu najmłodsi łatwiej dowiedzą się jak poruszać się po chodnikach, jak bezpiecznie przechodzić przez przejścia dla pieszych. Współpracujemy z policją pod każdym względem i ta współpraca jest bardzo dobra i z korzyścią dla mieszkańców miasta. Czasami są to większe inicjatywy, jak np. dofinansowanie zakupu samochodu terenowego, czasami mniejsze jak dziś ale bardzo cenne i ważne z punktu widzenia korzyści społecznych.

Z tą opinią zgadza się zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim podkom. Łukasz Kołodziejczak.

Poza Komendą Miejską Policji w Kielcach jesteśmy drugą jednostką w województwie wyposażoną w tego typu pomoce dydaktyczne Dzięki temu zajęcia z najmłodszymi nie będą ograniczać się do pogadanek i prezentacji, ale w realistyczny sposób będziemy przekazywać wiedzę o ruchu drogowym. Dzieci poprzez zabawę będą zdobywały cenną wiedzę.

Na wyposażenie miasteczka składają się rożnego rodzaju pojazdy, oznakowania, przejścia dla pieszych. Wszystkie urządzenia są mobilne i będą wykorzystywane na terenie szkół i przedszkoli.