Aktualności

„Rozwijaj się póki sił i czasu…” – VIII Ostrowieckie Senioralia

Pod hasłem „Rozwijaj się póki sił i czasu…”  odbywały się w miniony weekend VIII Ostrowieckie Senioralia organizowane przez słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Głównym celem wydarzenia jest zachęcenie osób w wieku 60+ do aktywnego stylu życia, poszerzania wiedzy, rozwijania pasji, a także wskazywanie miejsc, w których mogą rozwijać swój potencjał.

W sobotę w auli Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości odbyła się edukacyjna część tegorocznych Senioraliów pod honorowym patronatem rektor WSBiP, dr Izabeli Zaborowskiej, starosty ostrowieckiego Marzeny Dębniak oraz prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego.

Natomiast niedzielne uroczystości odbywały się na ostrowieckim Rynku, gdzie zgromadzeni słuchacze wraz z prezydentem miasta złożyli kwiaty pod pomnikiem zamordowanych we wrześniu 192 roku ostrowczan. Następnie barwny korowód słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku wraz z władzami miasta i powiatu oraz parlamentarzystami przemaszerował do Parku Miejskiego, gdzie odbyła się część artystyczna. Uczestników Senioraliów w amfiteatrze  przywitał prezydent miasta Jarosław Górczyński.

–  Senioralia to wyjątkowe święto, które wpisało się już pięknie w kalendarz ostrowieckich imprez. To wydarzenie dowodzi jak ważny jest Państwa udział w życiu naszego miasta – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Jako gospodarz miasta zapewniam, że Ostrowiec Świętokrzyski jest i będzie miastem przyjaznym seniorom. Doceniamy Państwa mądrość i doświadczenie życiowe oraz chylimy czoło przed dotychczasowym wkładem w tworzenie marki naszego miasta. Dostrzegamy Państwa potencjał oraz liczne aktywności dzięki, którym łączone są pokolenia. Wsłuchujemy się w Państwa głos i potrzeby oraz stwarzamy jak najlepsze warunki do ich zaspokajania. To dla Was szanowni Państwo organizujemy liczne eventy i kampanie, wspieramy działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz kluby aktywnego seniora, otworzyliśmy Dzienny Dom Pomocy Senior Wigor, urządzamy otwarte strefy rekreacji ruchowej, zapewniamy udział w rozwoju sportowym i kulturalnym. Liczymy, że odnajdą Państwo dla siebie miejsce w podwojach już wkrótce otworzonego Ostrowieckiego Browaru Kultury. Naszym celem jest budowanie środowiska przyjaznego seniorom. W tym szczególnym dniu pozdrawiam wszystkich seniorów. Życzę wspaniałych wrażeń podczas dzisiejszych artystycznych prezentacji, a także nieustającego optymizmu życiowego oraz, aby stale towarzyszył Państwu niegasnący zapał niezbędny w realizacji wszelkich planów i zamierzeń.