Aktualności

Ostrowiec Świętokrzyski z nagrodą „Gmina 30-lecia Wolności RP”

 

Prezydent Miasta Jarosław Górczyński w piątek, podczas Wielkiej Gali „30 lat Wolności RP” w Warszawie, odebrał nagrodę specjalną „Gmina 30-lecia Wolności RP”  dla Gminy Ostrowiec Świętokrzyski.

Wręczenie specjalnych nagród towarzyszyło plebiscytowi Orły Polskiego Samorządu, który jest najbardziej cenionym przedsięwzięciem w środowisku samorządowym realizowanym w ramach Ogólnopolskiego Programu Regionów Samorządowa Marka Roku. Pokazuje i krzewi najlepsze wzorce funkcjonowania i rozwoju samorządów.

– Ta nagroda jest odpowiedzią na to, że na zewnątrz widać wszelkie zmiany, jakie zaszły w naszym mieście- powiedział prezydent Jarosław Górczyński. Dla mnie jest to wyróżnienie tym cenniejsze, że przyznawane przez środowisko pracodawców. Robimy wszystko, aby inwestować, podnosić komfort życia, a przy tym nie zadłużać miasta, co po tej nagrodzie widać, że jest dobrze obraną droga.

To prestiżowe wydarzenie w środowisku samorządowym cieszy się ogromnym uznaniem. Inicjatywa ta wskazuje i docenia dobre samorządowe wzorce, jak również buduje i umacnia pozycję samorządów jako silnych marek, potrafiących wykorzystać pojawiające się możliwości rozwoju, aby tym samym uczynić lokalne ojczyzny nastawione na współpracę z mieszkańcami, przedsiębiorcami i inwestorami.

Przyznając Gminie Ostrowiec Świętokrzyski nagrodę „Gminy 30-lecia Wolności RP” Kapituła Konkursowa wybrana przez Ogólnopolską Federację Przedsiębiorców i Pracodawców brała pod uwagę całokształt działań władz samorządowych, które warunkowały rozwój Ostrowca Świętokrzyskiego zwłaszcza na przestrzeni ostatnich lat w następujących obszarach: ochrona środowiska, edukacja, ochrona zdrowia, wydarzenia kulturalne, polityka prorodzinna, inwestycje miejskie oraz rozwój gospodarczy miasta.