Aktualności

Ostrowiec angielskim stoi. Druga gala finałowa „Simply the Best”

 

Koncert „Simply the Best” w Amfiteatrze w Parku Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim był zwieńczeniem II Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych „Yes I Can”, który odbył się pod patronatem prezydenta Jarosława Górczyńskiego.

Na scenie wystąpiła młodzież z 12 szkół, które brały udział w tegorocznej edycji konkursu. Wszystkie utwory wykonane zostały w języku angielskim i stanowiły wstęp do gali finałowej, w trakcie której wręczono certyfikaty oraz upominki za udział w III etapie konkursu „Yes I Can” 265 uczniom. Prezydent Jarosław Górczyński podkreślił, jak ważna jest nauka języków obcych we współczesnym świecie i podziękował ostrowieckim pedagogom – nauczycielom języków obcych gminnych szkół – za ich pracę, efekty której widać zwłaszcza w liczbie zdawanych egzaminów międzynarodowych koszt których w całości pokrywa gmina oraz w poziomie, jaki reprezentują laureaci konkursu „Yes I Can”.

– Po angielsku porozumiemy się niemal na całym świecie, chyba nikt z nas nie wyobraża już sobie, że można nie znać przynajmniej podstaw tego języka – mówi prezydent Jarosław Górczyński. Zresztą znajomość języków obcych to obecnie standard, a z tego co mogę obserwować, w naszych szkołach ich nauka stoi na bardzo wysokim poziomie. Cieszę się, bo jako gmina dopłacamy do tej dziedziny. Nadal utrzymujemy finansowanie certyfikatów językowych, a przypomnę, że byliśmy pierwszym samorządem, który postanowił to zrobić. Efekty co roku są zachwycające. „Wypuszczamy” w świat młodzież, znającą języki obce na poziomie studiów.

Szczególne podziękowania skierowane zostały też przez koordynatora konkursu, Martę Dobrowolską – Wesołowską, do szkolnych koordynatorów, którzy włożyli bardzo dużo pracy i zaangażowania w przeprowadzenie wszystkich etapów w swoich placówkach.

Punktem kulminacyjnym gali było oczywiście wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu – 24 uczniom, którzy najlepiej władają językiem angielskim w swoich kategoriach wiekowych.