Aktualności

II sezon Rawki Od Nowa rusza już wkrótce

Już za tydzień nastąpi uroczyste otwarcie II sezonu na odkrytych basenach. Ostrowiecka „Rawka od Nowa” zostanie otwarta w piątek 21 czerwca. Na ten dzień przygotowano szereg atrakcji. Będzie to jednocześnie moment rozpoczęcia tegorocznych Dni Ostrowca.

Odkryte baseny były hitem ubiegłego lata. Przez niespełna dwa miesiące odwiedziło je 55 tysięcy osób. W tym roku do dyspozycji wypoczywających będą trzy baseny – głębszy basen, brodzik, sztuczna rzeka i strefa z łóżkami wodnymi oraz dwoma zjeżdżalniami – płaską i rurową. Między sezonami dokonano pewnych przeróbek, a przede wszystkim wybudowano brakujące zaplecze socjalne. Boks o powierzchni 652 metrów kwadratowych, podzielony został na cztery strefy. Są w nim toalety z prysznicami, oddzielnie dla kobiet, mężczyzn i rodzin z małymi dziećmi. Wyznaczono także przebieralnie, wyposażone w szafki na rzeczy osobiste, zamykane na klucz.

– Nasza „Rawka” musi żyć, funkcjonować i należy ją cały czas doinwestowywać – mówił Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego. – Stąd właśnie realizacja drugiego etapu projektu. Oprócz boksu z przebieralniami i toaletami, powstała po drugiej stronie pergola zapewniająca cień. Między dwoma basenami został dobudowany mostek. Jestem przekonany, że w tym roku baseny odwiedzi jeszcze więcej osób.

Jak wyjaśnia Piotr Węglewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, trwają obecnie ostatnie kontrole sanitarne w wybudowanym obiekcie.

–  W ubiegłym tygodniu zaczęły się pierwsze badania wody. Sami wykonujemy te badania, a Sanepid po analizie dokumentów wydaje decyzję. Woda jest idealna, więc decyzja może być tylko jedna. Będzie się można kąpać w głębszym basenie i brodziku, pluskać w sztucznej rzece, no i oczywiście plażować z strefie z łóżkami wodnymi. Czynne będą zjeżdżalnie, zarówno płaska, jak i rurowa – mówił Piotr Węglewicz.

W tym roku cena biletu normalnego wynosić będzie 12 złotych. Bilet ulgowy kosztować będzie 8 złotych. Dzieci do lat 3 wchodzą za złotówkę. Dwuzłotowa podwyżka spowodowana jest wzrostem cen energii elektrycznej dla ośrodka o aż 62 procent.