Aktualności

Zakład produkcyjny Elkom Trade już powstaje

Stopień zaawansowania budowy zakładu produkcyjnego firmy Elkom Trade zlokalizowanego w kompleksie terenów inwestycyjnych Gminy Ostrowiec Świętokrzyski  oraz uzbrojenie obszaru był tematem roboczego spotkania, w którym obok prezydenta Jarosława Górczyńskiego, uczestniczyli przedstawiciele inwestora oraz wykonawcy przedsięwzięcia.

– Elkom Trade jest pierwszym przedsiębiorstwem, jakie zdecydowało się zlokalizować swój nowoczesny zakład na naszych terenach inwestycyjnych przygotowanych przez nas przy ulicy Bałtowskiej- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Dzisiaj jesteśmy na placu budowy, gdzie powstaje hala o powierzchni 5700 m kw. oraz budynek socjalno-biurowy o powierzchni 1300 m kw. Chciałbym władzom firmy podziękować za wiarę w to, że zrobimy, jako lokalny samorząd, ze swej strony wszystko, aby stworzyć jak najlepsze warunki dla prowadzenia biznesu. Już wyłoniliśmy wykonawcę sieci wodno- kanalizacyjnej, który rozpoczął prace.

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski złożyła też odpowiedni wniosek, aby skomunikować działki w oparciu o środki z Funduszu Dróg Samorządowych.

– Przyznam, że nas, jako inwestora najbardziej interesowało, jak najszybsze wykonanie przez samorząd projektów infrastrukturalnych – mówi, Artur Stefaniak, członek zarządu Elkom Trade SA. Ale, jak widzimy już instalacja wodno- kanalizacyjna jest realizowana. Ta wzajemna współpraca ma duże znaczenie. Obecnie przygotowujemy podwaliny pod posadzkę naszego zakładu, a także stawiane są słupy i część konstrukcji dachowej. W czerwcu ma być realizowany dach, a także wewnętrzne instalacje. Liczymy, że uda się dotrzymać zaplanowanego terminu, który wyznaczyliśmy sobie na koniec listopada bieżącego roku.

Głównym wykonawcą inwestycji jest przedsiębiorstwo Democo Poland Sp. z o.o., ale w podwykonawstwo zaangażowane jest szereg lokalnych firm.

– Najtrudniej jest zrobić pierwszy krok, bo każdy następny będzie łatwiejszy- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Elkom Trade dało przykład i długo nie było trzeba czekać, bowiem sprzedaliśmy kolejną działkę, a nabywca projektuje swój zakład produkcyjny w tej lokalizacji. Jesienią ogłosimy następne przetargi, bowiem mamy sygnały, że są następni przedsiębiorcy zainteresowani ulokowaniem tu swoich zakładów.

Prezydent podkreślił, że zależy mu na budowaniu wizerunku Ostrowca Świętokrzyskiego, jako miejsca pozytywnego dla produkcyjnych przedsięwzięć. Wyliczył też szereg działań, jakie samorząd realizuje z myślą o przedsiębiorcach, w tym stabilną politykę podatkową.

– Dla nas to zupełnie nowe wyzwanie, bowiem otwieramy się na zupełnie nowy profil działalności- akcentuje Artur Stefaniak z Elkom Trade. Liczymy, że w tym zupełnie nowym dla nas segmencie rynku uda się pozyskać kontrahentów.

Przypomnijmy, że dzięki budowie nowego zakładu produkcyjnego Elkom Trade rozszerzona zostanie oferta produktowa i potencjał produkcyjny firmy, co z kolei pozwoli przedsiębiorstwu skuteczne konkurować w nowych branżach: automotive  (branża motoryzacyjna), sektor komunalny i spożywczy. Do nowo powstałej hali produkcyjnej zostaną zakupione 24 nowoczesne maszyny.

Elkom Trade S.A. posiada 45. letnie doświadczenie w branży obróbki  metalu produkując nowoczesne  systemy logistyczno-magazynowe. Do głównych produktów firmy należą  pojemniki magazynowe z drutu, nadstawki, rollkontenery, stojaki i stelaże. Przedsiębiorstwo jest pierwszym polskim producentem systemów klatkowych do hodowli kur niosek i przepiórek. Spółka oferuje również meble sklepowe, warsztatowe oraz systemy ekspozycyjne.  Elkom Trade S.A. eksportuje swoje wyroby do ponad stu krajów świata. Systemy logistyczno magazynowe firmy funkcjonują w państwach Unii Europejskiej, USA i Rosji oraz w takich krajach jak RPA, Meksyk, Izrael, Turkmenistan czy Azerbejdżan.

Gminne tereny w kompleksie inwestycyjnym przy ulicy Bałtowskiej, na którym, jako pierwsza inwestuje firma,  mają wiele zalet m. in. nieograniczony dostęp do zasobów wody i energii elektrycznej wysokiego napięcia, bliskość bocznicy kolejowej, brak sąsiedztwa zabudowy mieszkaniowej, korzystna budowa geologiczna terenu, możliwość skorzystania z ulg w ramach podatku dochodowego oraz od nieruchomości, korzystny podział geodezyjny gwarantujący inwestorom zagospodarowanie działek od 1 do 8,3 ha, możliwość powiększenia obszaru o sąsiadujące tereny.