Aktualności

Wybudują w Ostrowcu nowoczesny zakład. Powstanie co najmniej 50 nowych miejsc pracy

Firma “IZOTERM” Mariusz Wałek Sp. J. jest kolejnym podmiotem, który wykupił działkę w kompleksie terenów inwestycyjnych Gminy Ostrowiec Świętokrzyski zlokalizowanych przy ulicy Bałtowskiej. Tam, za 15 mln złotych wybuduje swój nowoczesny zakład, w którym zatrudnienie znajdzie co najmniej 50 osób.

Firma nabyła działkę o powierzchni ponad 2 hektarów, aby wznieść tu fabrykę do produkcji maszyn i urządzeń do wytwarzania styropianu. “IZOTERM” jest znany na rynku od 1993 roku, jako jeden z wiodących producentów płyt styropianowych. W zakładzie od samego początku stosuje się nowoczesne technologie przetwórstwa polistyrenu do spienienia, a najwyższą jakość uzyskuje się dzięki systematycznej modernizacji i wymianie maszyn i urządzeń.

Wieloletnie doświadczenie w przetwarzaniu różnych typów polistyrenów używanych do produkcji styropianu zaowocowało wiedzą techniczną z tego zakresu. Wynikiem było opracowanie własnej technologii produkcji płyt styropianowych, jak również uruchomienie kompletnej linii do produkcji maszyn i urządzeń do produkcji styropianu.

Produkując od kilku lat maszyny do produkcji styropianu „IZOTERM” stał się jednym z wiodących w kraju producentów maszyn i urządzeń. W tym czasie dostarczył kilka kompletnych linii do produkcji styropianu.

– Mamy za sobą ponad 25- letnie doświadczenie, które zostało docenione zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicą-dyrektor handlowy firmy „IZOTERM”, Adam Zajas. Nasze maszyny do produkcji styropianu są znane w Słowacji, Węgrzech, Czechach, Niemczech, a także Bułgarii, Rumunii czy Kazachstanie. W nowym zakładzie chcemy skupić się na produkcji takich właśnie linii produkcyjnych opartych o własne patenty. Liczymy, że to przedsięwzięcie da nam możliwość jeszcze większej ekspansji szczególnie na rynki wschodnie.

Dyrektor Adam Zajas przyznaje, że przedsięwzięcie firma chce rozpocząć, jak najszybciej, aby móc przy ulicy Bałtowskiej produkować już pod koniec 2020 roku.

– Będziemy chcieli zatrudnić co najmniej 50 osób, a jeśli koniunktura będzie dobra, to liczba ta na pewno wzrośnie- mówi dyrektor firmy „IZOTERM”. Postawimy na mechaników, projektantów, ale także i na logistyków, czy informatyków.

– Cieszy mnie to, że kolejna firma zdecydowała się zainwestować w naszym mieście- mówi prezydent Jarosław Górczyński. To potwierdza, że Ostrowiec Świętokrzyski ma gospodarczy potencjał. Obecnie, w przypadku tej inwestycji, trwają prace nad przygotowaniem dokumentacji projektowo- budowlanej. Dla mnie jest bardzo ważne, że powstają u nas kolejne miejsca pracy w produkcji, bowiem wraz z nimi kolejne, zarówno w usługach, jak i handlu. Dlatego budując markę Ostrowca Świętokrzyskiego zależy mi na przyciąganiu inwestorów, którzy wzniosą zakłady produkcyjne.

Jak akcentuje prezydent pierwsza firma, która nabyła działkę przy ulicy Bałtowskiej, czyli Elkom Trade S.A. już buduje fabrykę systemów logistycznych i transportowych. Przedsiębiorstwo eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów na świecie. Wartość realizowanej inwestycji wynosi 18 mln zł. Przedsięwzięcie zakończy się w grudniu 2019 r., w zakładzie będzie pracowało 150 osób.

– Nasza decyzja sprzed kilku lat zaczyna procentować- przypomina prezydent Jarosława Górczyński. Bowiem działkę przy Bałtowskiej w sąsiedztwie Celsy Huty Ostrowiec wyróżniały wcześniej jedynie chaszcze i nieuregulowany stan prawny, a teraz ma szansę stać się ona gospodarczą wizytówka Ostrowca Świętokrzyskiego.

Przypomnijmy, że miasto właśnie ogłosiło przetargi na ponad 2 km sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w tej lokalizacji z myślą o nowych biznesowych przedsięwzięciach.

– Nie ustajemy w tym, aby skupywać kolejne tereny i regulować stan prawny z myślą o nowych zakładach produkcyjnych, które zechcą zlokalizować się w naszym mieście- podkreśla prezydent Jarosław Górczyński.

 

Tereny przemysłowe kompleks inwestycyjny w ramach profesjonalnego kompleksu przy ulicy Bałtowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim położone są w odległości 5,5 km od centrum miasta w ściśle przemysłowym otoczeniu huty. Kompleks inwestycyjny jest zlokalizowany w odległości około 300 m od drogi wojewódzkiej nr 754 łączącej się  z drogą krajową nr 9 oraz drogą krajową nr 79. Droga wojewódzka stanowi najszybsze połączenie komunikacyjne miasta z Lublinem.

Lokalizacja, nowi inwestorzy, powstająca infrastruktura oraz uregulowany stan prawny to atuty kompleksu inwestycyjnego przy ulicy Bałtowskiej. Duży potencjał inwestycyjny sprawi, ze kompleks już wkrótce stanie się wizytówką gospodarczą Ostrowca Świętokrzyskiego.