Aktualności

Pomarańczowo – czarni rowerzyści zawładnęli ostrowieckimi ulicami

Blisko trzystu miłośników jazdy na rowerach wzięło udział w niedzielnym rajdzie zorganizowanym, pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, przez Stowarzyszenie Ostrower.

Wśród uczestników wyprawy znaleźli się prezydent Jarosław Górczyński, wiceprezydent Piotr Dasios, radni miejscy i powiatowi, mieszkańcy Ostrowca i powiatu. Trasa rajdu wiodła z Rynku do miejscowości Czarna Glina. Zdaniem organizatorów był to największy, pod względem frekwencji rajd rowerowy w dziejach Ostrowca.

– Zdecydowanie popieram taką ekologiczną i bardzo zdrową formę ruchu – mówi prezydent Jarosław Górczyński. – Z przyjemnością stwierdzam, że coraz więcej osób w naszym mieście jeździ rowerami. Organizowanych jest także coraz więcej rajdów rowerowych. Gmina Ostrowiec popiera tego typu akcje, stąd w naszym mieście stale przybywa ścieżek rowerowych. Są także stacje naprawy jednośladów.Takie inicjatywy jak dzisiejsza pokazują, że sport uprawiany dla zdrowia i rekreacji cieszy się w naszym mieście coraz większym powodzeniem – dodał prezydent miasta.

Prezydent Jarosław Górczyński wręczył uczestnikom rajdu kamizelki odblaskowe, które są nie tylko estetyczne, ale również bardzo potrzebne na trasie. Dzięki takim gadżetom rowerzyści są widoczni na drodze, a to poprawia bezpieczeństwo.Trzeba przyznać, że rajd był doskonale zorganizowany. W razie konieczności zapewniona była pomoc medyczna i techniczna. Rowerzystów podczas drogi eskortowali funkcjonariusze policji i straży miejskiej. W Czarnej Glinie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek.