Aktualności

Na Rynku już świątecznie

 

Ryneczek Wielkanocny, zorganizowany przez MCK, już zgodnie z kilkuletnią tradycją rozpoczął świąteczny czas w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Na scenie w centrum miasta wystąpiły Koło Gospodyń Wiejskich ze Szwarszowic, wokaliści studia Pandora oraz chór Wiolinki, a także przedszkolaki z kilku ostrowieckich placówek. Można było skosztować pysznych babek, mazurków i słodyczy rozdawanych przez wielkanocne kurczaczki i króliki.

– Życzę wszystkim wspaniałych i cudownych świąt spędzonych w rodzinnym gronie – mówił prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, który wręczał świąteczne upominki. Oby w ten wyjątkowy czas, kiedy to świat na nowo budzi się do życia, w naszych rodzinach zagościła wiosenna radość, życzliwość oraz dobro. Życzę wszystkim jak najwięcej optymizmu.

Rozstrzygnięto też wielkanocna konkursy na najpiękniejsza palmę oraz na „Jajo po ostrowiecku”. W tym pierwszym w kategorii rodzinnej zwyciężyły Anna i Julia Turbakiewicz. W kategorii dorosłych nagrodę otrzymała Bożenna Majewska, a w kategorii dzieci 10 – letnia Oliwia Pietrzyk.

W konkursie na „Jajo po ostrowiecku”, a więc najpiękniejszą i najbardziej pomysłową pisankę, w najmłodszej kategorii wiekowej zwyciężyła 4 – letnia Paula Tarłowska. W kategorii 7 – 13 lat wygrał Brajan Mężelewski, a wśród dorosłych Małgorzata Czajka. W kategorii rodzinnej nagrodzono pracę Nikoli, Patrycji i Karola Młynarczyków, a wyróżnienie otrzymali Szymon Struski i jego mama Dorota.