Aktualności

105. urodziny Pani Władysławy Zięby

Swoje 105. urodziny, podczas mszy świętej w denkowskim kościele p.w. św. Stanisława, świętowała Pani Władysława Zięba. Życzenia najstarszej mieszkance Ostrowca Świętokrzyskiego złożył prezydent miasta Jarosław Górczyński.

– To wyjątkowa uroczystość, a dla mnie jako gospodarza miasta duże wyróżnienie i zaszczyt, że mogę osobiście już po raz kolejny świętować Pani urodziny. Życzę zdrowia i jeszcze wielu pięknych dni wypełnionych miłością i szacunkiem bliskich osób – mówił prezydent Jarosław Górczyński.- Jest Pani przykładem wielu cnót i samodyscypliny. Gratuluję pięknego wieku oraz towarzyszącej pogody ducha, którą doceniają sąsiedzi oraz obecni na dizsiejszej uroczystości parafianie  – dodał prezydent miasta.

Władysława Korpikiewicz urodziła się 28 marca 1914 roku, jest rodowitą denkowianką. Jej dziadek i ojciec prowadzili sklep, który do tej pory funkcjonuje w budynku obok poczty. Miała pięć sióstr i brata, część rodzeństwa nadal mieszka w Ostrowcu i samym Denkowie. Ukończyła 5-klasową szkołę powszechną i szóstką klasę w szkole w Bodzechowie. 25 lutego 1934 roku wyszła za mąż za Mieczysława Ziębę. Dochowali się trójki dzieci.

Pani Władysława mieszka w domku jednorodzinnym przy ulicy Wschodniej w Denkowie. Mimo zaawansowanego wieku sama gotuje, sprząta i dba o przydomowy warzywnik. Lubi oglądać telewizję. Co miesiąc odwiedza ją proboszcz parafii w Denkowie Adam Gucwa, który z okazji niezwykłej rocznicy zaprosił jubilatkę i jej bliskich na uroczysty obiad na plebanii.

– Pani Władysława jest dumą Denkowa i perełką naszej wspólnoty parafialnej. Każda chwila spędzona w jej towarzystwie jest wielkim przeżyciem – mówi ksiądz Adam Gucwa.