Aktualności

Piąta edycja „Mlecznej Gali”

60 rodzin odpowiedziało na zaproszenie prezydenta Jarosława Górczyńskiego i uczestniczyło już w piątej edycji „Mlecznej Gali”. Dwa razy do roku w Ostrowcu Świętokrzyskim samorząd uroczyście wita małych mieszkańców miasta. Tym razem w Centrum Kształcenia Ustawicznego przedsięwzięcie zorganizowano dla dzieci urodzonych między majem, a sierpniem 2018 roku, ich rodziców i dziadków.

Z wykładem wystąpiła neurologopeda, doktor Ewa Winnicka, która mówiła między innymi o zaburzeniach odżywania u najmłodszych oraz sposobach na radzenie sobie z tym problemem.

Kulminacyjnym punktem spotkania było wręczenie „prezydenckich wyprawek”, które tym razem włodarz miasta przekazał w towarzystwie radnej Bożenny Morycińskiej.

– Przy okazji tego spotkania chcę podziękować rodzicom, dziadkom i wszystkim, którzy pomagają w wychowaniu dzieci- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Nie zapominajmy, że wychowanie odbywa się przede wszystkim w rodzinie, a szkoła może jedynie pomóc. Cieszy mnie to, że coraz więcej rodzin z innych miejscowości decyduje się zamieszkać w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tu kupują mieszkania i tu posyłają swoje dzieci do szkół.