Aktualności

Złote i Szmaragdowe Gody w ostrowieckim USC

Niezwykle miła uroczystość odbyła się w minioną sobotę w ostrowieckim Pałacu Ślubów. Państwo – Stefania i Edmund Krawczykowie świętowali Szmaragdowe Gody czyli 55 – rocznicę ślubu. Natomiast Państwo: Zofia i Józef Adamscy, Elżbieta i Stefan Wesołowscy oraz Bogumiła i Stefan Winiarczykowie obchodzili Złote Gody czyli 50 rocznicę wstąpienia w związek małżeński. Z tej okazji prezydent miasta Jarosław Górczyński wręczył dostojnym jubilatom nadawane przez prezydenta RP medale „ Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Pan prezydent złożył także jubilatom życzenia zdrowia i samych radosnych dni.

– Medale te są nagrodą za to, że wytrwali Państwo w miłości, że byli wierni sobie oraz złożonej wiele lat temu przysiędze – mówił prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. – Receptą na udane małżeństwo jest miłość, przyjaźń i umiejętność pójścia na kompromis. Serdecznie gratuluję.

Małżonkowie podkreślali, że tajemnicą małżeńskiego szczęścia jest wzajemny szacunek i tolerancja wobec drugiej osoby. Parom towarzyszyli członkowie najbliższej rodziny – dzieci i wnuki i prawnuki. Po części oficjalnej odśpiewano gromkie „Sto lat”, a jubilaci otrzymali moc życzeń i kwiatów.