Aktualności

Sport jest częścią naszej tradycji. Wyłoniono zwycięzców plebiscytu Ostrowieckie Gwiazdy Sportu

Już po raz dziesiąty poznaliśmy Ostrowieckie Gwiazdy Sportu wyłonione w  ramach Plebiscytu Sportowego Echa Dnia. Było wiele gratulacji, życzeń i dobrej zabawy.

Najpopularniejszym sportowcem powiatu ostrowieckiego 2018 roku został Konrad Zacharski, były bramkarz trzecioligowego KSZO 1929 Ostrowiec, a najpopularniejszym trenerem szkoleniowiec pomarańczowo-czarnych Marcin Wróbel. W plebiscycie Echa Dnia wielki triumf święciła też Szkółka Piłkarska Galacticos Ostrowiec, która miała kilku szkoleniowców i młodego piłkarza w gronie laureatów, a zespół młodych graczy Galacticos 2009 wybrany został najpopularniejsza drużyną amatorska w powiecie.

– Mamy w Ostrowcu piękne obiekty sportowe, mamy wspaniałych sportowców i utalentowaną młodzież. To jest bogactwo o które musimy dbać – mówił prezydent Jarosław Górczyński. – Plebiscyt Echa Dnia, jubileuszowy, bo już po raz dziesiąty organizowany w naszym powiecie, wpisuje się w jubileusz 90 – lecia KSZO Ostrowiec. Musimy dbać o tradycje, ale jednocześnie ciągle inwestować w markę pomarańczowo-czarną.

Laureaci nie kryli wzruszenia, choć dla wielu nich było to już kolejne wyróżnienie w naszym Plebiscycie. Po raz drugi najpopularniejszym, nauczycielem wychowania fizycznego został Mariusz Skrzypczyk z Zespołu Szkół w Szewnie. W gronie wyróżnionych sportowców po raz kolejny znalazł się utytułowany masters pływak Józef Różalski, a w gronie najpopularniejszych trenerów znowu widzieliśmy Roberta Serwina, szkoleniowca waterpolistów KSZO. Najpopularniejszy trener, Marcin Wróbel, w poprzednich latach triumfował w Plebiscycie Echa Dnia w powiecie starachowickim. Najmłodszym laureatem został ośmiolatek, Dominik Snop, bramkarz piłkarskiej drużyny Galacticos.