Aktualności

Nagroda dla ostrowieckiego twórcy

 

Podczas wernisażu wystawy „Stanisław Wyspiański. Legenda Młodej Polski”, który odbył się w ostrowieckim Biurze Wystaw Artystycznych, Prezydent miasta Jarosław Górczyński wręczył nagrodę Krzysztofowi Witkowskiemu za zestaw prac prezentowanych podczas Przeglądu Sztuki Nieprofesjonalnej.
– Dzisiejsza uroczystość to doskonała okazja do docenienia Pańskiej twórczości. Przez lata, postrzegany był Pan głównie jako pasjonat sztuki i skromny bywalec wystaw organizowanych przez ostrowieckie Biuro Wystaw Artystycznych, ale także osoba związana i współpracująca z przedstawicielami ostrowieckiego środowiska artystycznego. Natomiast Pana udział w zorganizowanym pod koniec ubiegłego roku Przeglądzie Sztuki Nieprofesjonalnej pozwolił na poznanie Pana z innej strony. Ostrowieckiej publiczności zaprezentował Pan swoją twórczość malarską, którą uprawia Pan, jak się okazuje od 30 lat. Te inspirowane naturą, uciekające w stronę abstrakcji, pejzaże urzekły ostrowczan, którzy docenili niezwykłą wrażliwość oraz wyczucie koloru, stąd ta nagroda – mówił prezydent miasta Jarosław Górczyński.
Prezydent podkreślił, że docenia fakt, że coraz więcej mieszkańców decyduje się prezentować swój dorobek w gościnnych salach miejscowych instytucji kultury.