Aktualności

Browar wciąż pięknieje

Z tygodnia na tydzień, a właściwie z dnia na dzień pięknieje budynek Ostrowieckiego Browaru Kultury. Prace, na które ostrowiecki samorząd otrzymał ponad 17 milionowe dofinansowanie z  Regionalnego Programu Operacyjnego województwa świętokrzyskiego wkraczają w decydującą fazę.

– Ostrowiecki Browar Kultury staje się prawdziwą perłą architektoniczną naszego miasta- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Wielu mieszkańców już na tym etapie inwestycji przychodzi tutaj i przygląda się efektowi prac. Od dzisiaj rozpoczynają się testy iluminacji zewnętrznej Ostrowieckiego Browaru Kultury, która jeszcze bardziej wydobywa walory architektoniczne tego miejsca. Kolejne odsłony Ostrowieckiego Browaru Kultury, po przeprowadzeniu następnych etapów prac potwierdzają, że zwieńczenie, wieloletnich starań mające na celu przywrócenie tego obiektu do dawnej świetności i przekazanie dla jednostek kultury, będzie imponujące.

Do podświetlenia użyto 122 punkty z energooszczędnymi oprawami LED o zróżnicowanym kącie rozsyłu świtała.

– Takie rozwiązanie pozwala wydobyć nam takie elementy, jak np. kominy, czy elewacje z czerwonej cegły, która w tym świetle nabiera jeszcze bardziej spektakularnego efektu- mówi prezydent Jarosław Górczyński.

Prace wokół Ostrowieckiego Browaru Kultury skoncentrowane są obecnie na jego wnętrzu. Równocześnie są rozstrzygane kolejne przetargi na wyposażenie pomieszczeń. Niebawem też zamontowane zostaną siatki, aby uchronić elewację przed gołębiami, które upodobały sobie to miejsce.

Na stronie www.ostrowieckibrowarkutury.pl mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego mogą nadal wyrażać swe opinie dotyczące oferty, która zostanie zaproponowana we wnętrzach dawnego Browaru Saskich. Tam też znajduje się formularz na którym można zgłaszać swoje sugestie.

Ten obiekt dedykujemy tym wszystkim, którzy będą chcieli być jego częścią, tworzyć jego historię, uczyć się tu, bawić, rozwijać pasje, czy smakować kultury- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Naszym celem jest przygotowanie maksymalnie atrakcyjnej oferty, skierowanej do wszystkich mieszkańców, podkreślam do wszystkich. Chcemy, aby dzieci rozwijały tu swoje talenty i zdobywały wiedzę ich rodzice relaksowali się spędzając czas w miłym otoczeniu, dziadkowie realizowali swoje ukryte marzenia. Najważniejszą wartością w całej inwestycji jest powstanie takiego miejsca na mapie naszego miasta, do którego każdy nasz mieszkaniec będzie mógł przyjść z przyjemnością i odnaleźć w nim coś dla siebie.

Przypomnijmy, że celem realizowanego projektu jest wyeksponowanie walorów architektoniczno – historycznych budynku, tak aby zachował charakter dawnej zabudowy terenu i dostosowanie go do prowadzenia działalności kulturalnej. Przed modernizacją powierzchnia funkcjonujących w Browarze instytucji kultury wynosiła 2,5 tys. metrów kwadratowych. Po remoncie w obiekcie o powierzchni użytkowej ok. 5,5 tys.m2 znajdą się m.in. punkt informacji turystycznej, biblioteka, czytelnie, dwie sale wielofunkcyjne, cztery sale wystawiennicze BWA, galeria fotografii, sala konferencyjna, sale muzyczne, pracownie MCK: plastyczna, modelarstwa, grafiki komputerowej, klubu szachowego, pokoje biurowe i administracyjne, pomieszczenia gospodarcze.