Aktualności

Trwają wybory w radach osiedlowych  

 

Od ubiegłego tygodnia trwają wybory w radach osiedlowych. Coroczne spotkania sprawozdawcze zainaugurowała Rada Osiedla Ludwików. W spotkaniu z licznie przybyłymi mieszkańcami osiedla uczestniczył Prezydent Miasta Jarosław Górczyński, Przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda- Dudek, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Joanna Pikus, prezesi spółek oraz radni miejscy.

W tym roku dobiega końca kadencja członków ostrowieckich rad osiedli, stąd też ważnym punktem zebrania na Ludwikowie były wybory na nowych członków rady. Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński jako mieszkaniec osiedla również oddał swój głos.

W trakcie spotkań ostrowczanie mają okazję przedstawić najbardziej nurtujące problemy.

– Od zawsze tak uważałem i teraz to podtrzymuję, że Rady Osiedlowe są bardzo ważnym elementem w strukturze lokalnego samorządu – uważa prezydent Jarosław Górczyński. Cenię sobie bezpośrednie spotkania z mieszkańcami ostrowieckich osiedli i osoby aktywne w lokalnych społecznościach. Ponadto pragnę zadeklarować, że także i tym roku będziemy realizować program „Osiedle Od Nowa” na mocy, którego każda z rad otrzyma po 3 tysiące złotych na przedsięwzięcia w swej najbliższej okolicy.

– Najważniejszym elementem tegorocznych zebrań są wybory do Rad Osiedlowych na okres pięcioletni, pokrywający się z pracami samorządu gminnego- mówi przewodnicząca Rady Miasta, Irena Renduda- Dudek. Z mojej obserwacji to osiedlowe rady najlepiej w naszym mieście sprawdzają się na ościennych dzielnicach, bo dzięki nim mieszkańcy mogą liczyć na nagłośnienie i realizację swych problemów.