Aktualności

Piotr Dasios i Dominik Smoliński wiceprezydentami Ostrowca Świętokrzyskiego

Nowymi wiceprezydentami Ostrowca Świętokrzyskiego zostali Piotr Dasios, były prezes Ostrowieckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz Dominik Smoliński, dotychczasowy naczelnik Wydziału Planowania i Rozwoju w Urzędzie Miasta. O tej decyzji poinformował o tym prezydent miasta Jarosław Górczyński na spotkaniu z szefami spółek i jednostek podległych Urzędowi Miasta. Dotychczasowa wiceprezydent Marzena Dębniak, została w czwartek starostą ostrowieckim.

Piotr Dasios będzie odpowiadał za funkcjonowanie Miejskiego Centrum Kultury, Biura Wystaw Artystycznych, Miejskiej Biblioteki Publicznej i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jego miejsce na stanowisku prezesa Ostrowieckiego TBS zajęła Małgorzata Kostrzewa, dotychczasowa główna księgowa spółki.

Dominik Smoliński, który w Urzędzie Miasta pracuje od 13 lat, pozostanie również naczelnikiem swojego dotychczasowego wydziału. Będą mu podlegały sprawy związane z oświatą, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

– Przed nami pięcioletnia kadencja, wiele wyzwań i niełatwy czas – mówi prezydent Jarosław Górczyński. – W poprzednich kadencjach Ostrowiec Świętokrzyski miał dwóch wiceprezydentów, powracamy więc do tej tradycji. Nie ukrywam, że po zmianie władzy w powiecie ostrowieckim, liczę na dobrą i aktywną współpracę z tym samorządem, co będzie się wiązało z moim większym zaangażowaniem w te sprawy. Stąd decyzja o powołaniu dwóch wiceprezydentów.