Aktualności

Ostrowieccy seniorzy lubią tańczyć. Prezydent zaprasza do udziału w kampanii „Aktywny Senior 2018”

 

W październiku i listopadzie nieodpłatne zajęcia w ramach akcji „Aktywny Senior 2018” w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR zmieniają charakter. Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zaprasza na zajęcia taneczne z instruktorem.

Już 3 października odbyły się pierwsze zajęcia taneczne w ramach cyklu „Aktywny Senior 2018”. Zajęcia te na początku roku cieszyły się ogromną popularnością i przyciągały na halę liczne grono seniorów, dlatego na ich prośbę znów weszły do harmonogramu zajęć. Prowadzi je znany w środowisku tanecznym, instruktor posiadający wieloletnie doświadczenie, Grzegorz Podsiadły.

Pierwsze zajęcia wywołały zadowolenie i uśmiechy na twarzach. Było wesoło, energetyzująco. Grzegorz Podsiadły przypomniał podstawowe kroki tańców, które seniorzy znali już z poprzednich zajęć, ale zapowiedział też nowości podczas kolejnych spotkań. Mają to być układy taneczne solo. Zapowiada się bardzo ciekawa, taneczna jesień.

Przypominamy, że zajęcia taneczne odbywać się będą w każdą środę października i listopada w hali przy ul. Świętokrzyskiej 11, zawsze w godzinach 16-18. Wyjątkowo nie odbędą się tylko 24 października. W tym dniu w ostrowieckiej hali zaplanowane jest wydarzenie sportowe dużej rangi, a mianowicie mecz piłki ręcznej Polska – Kosowo, w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy.

Na  zajęcia taneczne należy zabierać wygodny strój i obuwie na miękkiej podeszwie.

Dzięki uprzejmości MPK, autobus linii numer 1 odjeżdża spod hali o godz.18.15, a więc tuż po zakończeniu zajęć. Autobus nie jest bezpłatny, ale dostosowana została godzina jego odjazdu.