Aktualności

Największe w historii miasta poparcie w wyborach samorządowych

Ponad 70% poparcie uzyskał prezydent Jarosław Górczyński w wyborach samorządowych, które odbyły się 21 października. Osiągnął tym samym najlepszy wynik ze wszystkich jakie demokratycznie odbyły się w naszym mieście. KWW Jarosława Górczyńskiego zdobyło również samodzielną większość do Rady Miasta i Powiatu. Na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent, podziękował mieszkańcom za okazane poparcie:

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom miasta za udział w wyborach. 70% Państwa zdecydowało, że kierunek rozwoju naszego miasta, jaki zaproponowałem cztery lata temu był właściwy i powinniśmy go kontynuować. Chciałem za to serdecznie podziękować, jak i za wszystkie głosy oddane na kandydatów do Rady Miasta i Powiatu z mojego komitetu. Dzięki Państwa poparciu, KWW Jarosława Górczyńskiego uzyskał samodzielną większość do obydwu Rad.

To zaszczyt cieszyć się takim poparciem ale również wielka odpowiedzialność. Przed nami ciężka praca, ponieważ dużej pomocy potrzebuje samorząd powiatowy, zwłaszcza szpital będzie dużym wyzwaniem dla obydwu samorządów tej kadencji.

Gratulacje składam również wszystkim nowym Radnym Sejmiku Województwa, którzy związani są z naszym miastem, Pani Magdalenie Zieleń, Panu Arkadiuszowi Bąkowi oraz Panu Grigorowi Szaginianowi. Liczę na dobrą współpracę i wspólne projekty, które dla dobra naszego miasta będziemy realizować.

Chciałbym podziękować również moim kontrkandydatom w wyborach. Doceniam ich spojrzenie na rozwój naszego miasta, które przełożyło się na konkretne liczby oddanych głosów.

Obecna kadencja samorządu upływa 16 listopada, od tego dnia liczona będzie nowa kadencja, tym razem 5 letnia, która potrwa do 2023 roku.