Aktualności

Gratulacje dla działkowców z najstarszego ostrowieckiego ogrodu działkowego

Najstarszy i jeden z najmniejszych rodzinnych ogrodów w mieście „Hutnik” w Ostrowcu Świętokrzyskim obchodzi 65 – lecie istnienia. Z tej okazji z działkowcami spotkał się Prezydent Miasta Jarosław Górczyński.

– Rodzinny Ogród Działkowy „Hutnik” to najstarszy ogród tego typu w Ostrowcu Świętokrzyskim,
to lata Państwa pracy, pasja, za którą kryje się umiłowanie przyrody, dbałość
o czystość i zdrowe środowisko naturalne. Państwa Rodziny Ogród Działkowy jest świadectwem ewolucji w podejściu do wypoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu. Znamienne jest, że  tylko 18 rodzin uprawia swój kawałek ziemi w tradycyjny sposób, a zdecydowana większość korzysta z nich jedynie jako z miejsca rodzinnej rekreacji, czynnego odpoczynku, spotkań z rodziną oraz kontaktu z innymi działkowcami. Dziękuję za to, że kontynują Państwo tradycję ogrodnictwa działkowego w Ostrowcu Świętokrzyskim – mówił Prezydent Górczyński.

Rodzinny Ogród Działkowy to miejsce właściwie ukryte przed ludzkim okiem. Działki mieszczą się na terenie między Muzeum Historyczno – Archeologicznym a dawną Cukrownią Częstocice. Wśród właścicieli 98 działek usytuowanych na 4 hektarach, są przede wszystkim małżeństwa. Większość działkowców stanowią ludzie młodzi, aktywni zawodowo, rodziny z małymi dziećmi.