Aktualności

Eliminacyjny mecz szczypiornistów w Ostrowcu Świętokrzyskim

środę, 24 października o godzinie 18 w ostrowieckiej hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Świętokrzyskiej, reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych, meczem z Kosowem zainauguruje występy w kwalifikacjach EHF EURO 2020.

Z tej okazji dzisiaj w urzędzie miasta odbyła się specjalna konferencja z udziałem władz miasta, prezesów KSZO Ostrowiec oraz przedstawicieli Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

– Chciałbym serdecznie podziękować, za to, że nasze miasto będzie gospodarzem tak ważnego dla polskiej kadry meczu – mówił prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Ostrowiec Świętokrzyski ma bogate tradycje związane z piłką ręczną. Jest to to dyscyplina sportu, która w naszym mieście stoi na wysokim poziomie i nie brakuje tu fanów szczypiorniaka. Mamy piękne obiekty sportowe, które muszą tętnić życiem. Sport jest niezwykle ważny. Kształtuje charakter młodych ludzi, uczy ich zasad fair play, czego niestety nie mogę powiedzieć o polityce. To, że mamy możliwość zaprezentowania w naszym mieście meczów z udziałem reprezentantów Polski to zasługa wielu ludzi, za co im serdecznie dziękuję. Sport także przysługuje się do budowania pozytywnej marki miasta, a Ostrowiec jest miastem przyjaznym do życia, pracy, nauki,uprawniania sportu.

Henryk Szczepański I wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce podkreślił, że seniorzy będą gościć w Ostrowcu po raz pierwszy.

– Tu spotkaliśmy bardzo dobre warunki do rozmów w sprawie organizacji tego ważnego meczu – mówi Henryk Szczepański. – Dzięki Panu Prezydentowi Górczyńskiemu, pracownikom MOSiR oraz działaczom KSZO wszystko udało się dopiąć na ostatni guzik. Dla nas jest to niezwykle ważne spotkanie, które rozpocznie walkę o udział w finałach Mistrzostw Europy, a w konsekwencji być może także do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Za rok KSZO obchodził będzie 90 – lecie istnienia.