Aktualności

Dzień Ciepłownika. Podziękowania za wkład w rozwój miasta oraz ograniczanie niskiej emisji

W miniony piątek pracownicy ostrowieckiej spółki Miejska Energetyka Cieplna obchodzili swoje święto. Szczególne życzenia i podziękowania za swoją pracę otrzymali z rąk Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego.

– Dzień Ciepłownika to szczególny moment w roku, kiedy mieszkańcy mogą dowiedzieć się i usłyszeć o tych, którzy na co dzień dbają o ich codzienny komfort życia. Dostarczając stosunkowo tanie ciepło oraz ciepłą wodę, zabezpieczają Państwo kilka z podstawowych potrzeb naszych mieszkańców. Ciepło, które kojarzymy z czymś co dobre i miłe, daje ostrowczanom poczucie bezpieczeństwa. Z nadejściem chłodnych dni mieszkańcy liczą na ciepłe kaloryfery zasilane z miejskiej sieci. Jednakże rzadko zdają sobie sprawę z tego, jak skomplikowany i zaawansowany technicznie jest system ciepłowniczy.
To właśnie dzięki Państwa codziennemu wysiłkowi i zaangażowaniu ostrowiecka sieć ciepłownicza działa tak sprawnie, świadcząc usługi w coraz to nowych dzielnicach, co ma istotny wpływ na ograniczenie niskiej emisji. W tym wyjątkowym dniu wszystkim osobom związanym z Miejską Energetyką Cieplną składam podziękowania za Państwa pracę oraz wkład w rozwój Spółki – mówił Prezydent Miasta Jarosław Górczyński.

Prezydent docenił zmiany jakie zachodzą w funkcjonowaniu firmy. Stwierdził, że dzisiaj wizytówkami MEC-u są prace wykonywane profesjonalnie zgodnie z nowoczesnymi technologiami, gwarancja wykonywanych robót, specjalistyczny sprzęt, wykwalifikowana kadra inżynieryjno – techniczna o dużym doświadczeniu oraz wysoki poziom świadczonych  usług.