Aktualności

„Rawka Od Nowa” to już jeden z symboli Ostrowca Świętokrzyskiego

Upalna aura, z którą od kilku dni znów mamy do czynienia, spowodowała, że ostrowczanie szukają ochłody i relaksu nad wodą. Ogromną popularnością cieszą się nowo otwarte baseny zewnętrzne na Pływalni Rawszczyzna, które w weekendy odwiedza nawet koło 6 tysięcy osób. Do dyspozycji gości „Rawki” są trzy baseny – głęboki, brodzik, sztuczna rzeka i strefa z łóżkami wodnymi oraz dwoma zjeżdżalniami – płaską i rurową. Woda w brodziku i głównym basenie jest podgrzewana do 24 stopni. Najmłodsi mogą również się bawić na  bezpiecznym placu zabaw.

– Cieszę się, że ostrowczanie, ale i mieszkańcy gmin ościennych tak chętnie odwiedzają „Rawkę”. To zainteresowanie pokazuje, że był to strzał w dziesiątkę. Piękny, komfortowy obiekt jest już niewątpliwie kolejnym symbolem Ostrowca Świętokrzyskiego – uważa Prezydent Miasta Jarosław Górczyński.

Mając na uwadze duże zainteresowanie powstały dodatkowe punkty kasowe. Obecnie bilety na baseny zewnętrzne sprzedawane są ż w trzech kasach – dwóch usytuowanych przy wejściu na baseny oraz trzeciej na portalu kasowym krytej pływalni.

Co ważne, sprzedawane są tu bilety całodzienne, a ich cena została skalkulowana na przystępnym poziomie. Bilet normalny kosztuje tylko 10zł, ulgowy 8zł, a za dzieci do lat 3 rodzice płacą symboliczną złotówkę. Dostępne są też wejściówki rodzinne, które pozwalają nieco zaoszczędzić. Przykładowo, dwóch opiekunów i troje dzieci zapłacą w sumie 39zł, a więc o 5zł mniej. Możliwe jest też wykupienie biletu, który umożliwi jednoczesne korzystanie zarówno z basenów zewnętrznych, jak i krytego basenu olimpijskiego oraz strefy rekreacyjnej pod dachem. Taka wejściówka – również bez ograniczeń czasowych – kosztuje 30zł (normalna) i 20zł (ulgowa).

Baseny zewnętrzne na „Rawszczyznie” czynne są codziennie, w godzinach od 10 do 19.