Aktualności

Super zabawa na Rawce. Ruszyły letnie baseny na Rawszczyźnie

Nowoczesny kompleks basenów został otwarty dla mieszkańców w minioną sobotę. Ostrowczanie  oraz turyści odwiedzający Ostrowiec Świętokrzyski tłumnie skorzystali z prawdziwie letniej pogody oraz zaproszenia do udziału w uroczystości otwarcia. W sobotnie popołudnie wszystkich odpoczywających przywitał Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, na którego czekała specjalna niespodzianka. Prezydent także skorzystał z kąpieli w czym bardzo „pomogli” mu pływacy KSZO Ostrowiec.

W trakcie pierwszego dnia na przybyłych na baseny czekało moc atrakcji. Słońce, bezchmurne niebo i dobra muzyka, w tym, przygotowany specjalnie na tę okazję hit w wykonaniu rapera Wicka, czyli Wiktora Wąsickiego zachęcały do wspaniałej zabawy. Na trzech pierwszych klientów czekały specjalne upominki, wręczone przez dyrektora MOSiR-u Piotra Węglewicza. Drobnych gadżetów promujących Rawkę było więcej. Na zwycięzców zabaw i konkurencji czekały dmuchane piłki, koła i inne zabawki, które czyniły jeszcze ciekawszym wypoczynek nad wodą. Były konkursy, m.in. na najszybszy ślizg ze zjeżdżalni rurowej, aquarobic dla najmłodszych, pokazy zawodników z sekcji pływackiej i piłki wodnej oraz flashmobe w wykonaniu grupy „3 Your Mind”. Obecni na basenach mieszkańcy ułożyli wspólnie żywy napis „Rawka”, który został utrwalony na zdjęciu z drona.

– Uczestniczymy w historycznym wydarzeniu. Otwieramy obiekt, na który nasi mieszkańcy czekali od lat. Należy podkreślić, że są to baseny na miarę XXI wieku. Wierzę, że zyskają klimat i ducha dawnej Rawki, za która tęsknili ostrowczanie. Z pewnością będzie to wspaniałe miejsce spotkań, pierwszych miłości i wakacyjnych wspomnień – mówił Prezydent Miasta Jarosław Górczyński.