Aktualności

Nowoczesna szkoła to podstawa. Wakacyjne remonty w ostrowieckich placówkach

 

W ostrowieckich szkołach trwają wakacyjne remonty. W tym roku gmina przeznaczyła na nie 350 tysięcy złotych. Dodatkowe ponad milion złotych pochłonie budowa boiska wielofunkcyjnego przy PSP Nr14, które powstanie w ramach projektu „Nowoczesna szkoła- modernizacja i wyposażenie w pomoce dydaktyczne publicznych szkół podstawowych w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z modernizacją infrastruktury sportowej”, na który ostrowiecki samorząd otrzymał środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

– Wakacje to dobry czas na remonty i prace modernizacyjne w placówkach oświatowych. Zależy nam, aby po wakacjach mali ostrowczanie rozpoczęli kolejny rok zabaw i edukacji w jak najbardziej komfortowych warunkach – podkreśla Prezydent Miasta Jarosław Górczyński.

W okresie wakacji w Publicznym Przedszkolu nr 5 rozpocznie się niedługo malowanie elewacji i remont dachu, a w przedszkolu nr 7 zaplanowana jest wymiana podłóg w trzech salach i ich malowanie. Przedszkole nr 11 dostanie nowe ogrodzenie, a w przedszkolu numer 12 wykonany zostanie remont gabinetów terapii autyzmu i terapii sensorycznych. Na terenie placu zabaw przedszkola nr 16 zainstalowana zostanie nowa piaskownica i naprawiona pozostała infrastruktura. W przedszkolu nr 21 wykonany będzie remont dwóch sal i schodów wejściowych.

Pieniądze na remonty dostały także szkoły podstawowe. W „trójce” zaplanowano na wakacje remont szatni i malowanie sal lekcyjnych, a w szkole nr 10 przystosowanie pracowni po Warsztacie Terapii Zajęciowej.

Wyłoniono też wykonawcę boiska wielofunkcyjnego na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej numer 14, która rozpoczęła już prace. Firma „DROGBUD” wybuduje je za kwotę ponad 1 mln zł w ramach projektu „Nowoczesna szkoła – modernizacja i wyposażenie w pomoce dydaktyczne publicznych szkół podstawowych w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z modernizacją infrastruktury sportowej”.

Zakres zadania obejmuje modernizację istniejącego boiska w następujących parametrach: wykonanie nawierzchni syntetycznej, ogrodzeń panelowych, piłkochwytów oraz oświetlenie boiska w technologii LED. Boisko będzie boiskiem wielofunkcyjnym wyposażonym w linie, bramki, siatki, słupki i kosze, umożliwiającymi grę w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę oraz tenis ziemny.