Aktualności

Z gospodarczą wizytą u prezydenta

Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas gościł w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przy okazji swojej wizyty wspólnie z Prezydentem Jarosławem Górczyńskim przyglądali się pracom prowadzonym w Ostrowieckim Browarze Kultury, oceniając stan realizacji inwestycji.

– Sprzyjające warunki atmosferyczne, powodują, że tempo prac jest dobre i nic nie wskazuje na to, żeby termin oddania inwestycji był zagrożony – mówił Prezydent Jarosław Górczyński. – Jest to obiekt, który przez wiele lat i dla wielu pokoleń ostrowczan będzie służył jako centrum ostrowieckiej kultury. W część budynku zostały odnowione stare mury budynku zachowując jego walory architektoniczne – dodał prezydent.

Marszałek Adam Jarubas był pod wrażeniem postępu prac na terenie Ostrowieckiego Browaru Kultury.

– Jest to inwestycja, z której będą dumni mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego – mówił Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.- Browar Kultury jest bardzo oryginalny i w swojej formie odwołuje do tradycji miasta przemysłowego. Eksponuje te tradycje w formie architektonicznej. Będzie to otwarta przestrzeń kultury. Postęp prac jest imponujący. Czekamy z niecierpliwością na zakończenie remontu i na odbiór.

Ostrowiecki Browar Kultury ta inwestycja, która otrzymała największe dofinansowanie unijne w ramach ogłoszonego konkursu.

– Widać gospodarską rękę włodarza miasta dzięki, któremu wiele środków zewnętrznych zostało już pozyskanych dla Ostrowca Świętokrzyskiego i jak widać są na bieżąco wykorzystywane – dodał marszałek.