Aktualności

“Simply the best”

Konkurs „Yes I Can” trwał w ostrowieckich szkołach od listopada 2017 roku i zakończył się 15 maja br. W całym konkursie wzięło udział w sumie 2279 osób. W etapie II wzięło udział ponad 700 uczniów, a w trakcie sobotniego podsumowania podczas Koncertu Galowego, wśród 231 osób znajdowało się 21 laureatów z siedmiu kategorii wiekowych – klasy I-VII.

Z każdej kategorii wiekowej wyłonieni zostali laureaci I, II i III miejsca. Nagrodami w konkursie były materiały do doskonalenia znajomości języka angielskiego w postaci programów interaktywnych wiodącej firmy, Professor Henry.

Podczas uroczystej Gali nie zabrakło gospodarza miasta, prezydenta Jarosława Górczyńskiego, który nie tylko podkreślił jak ważna w dzisiejszym świecie jest znajomość języków obcych, ale również osobiście wręczył dyplomy wszystkich nagrodzonym uczniom.

Mówi się, że kto zna inny język niż rodzimy ten żyje dwa razy – podkreślił prezydent. W tej maksymie jest dużo prawdy. Niewątpliwie znajomość języków obcych bardzo pomaga w dorosłym życiu. Łatwiej jest podróżować, poznawać świat, ale łatwiej również o dobrą i satysfakcjonującą pracę. Uważam, że dobre szkoły powinny stawiać na naukę angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego i innych języków. Dlatego prowadzone przez miasto szkoły oferują zwiększoną ilość godzin języków obcych i dobrych, doświadczonych nauczycieli.

W organizację konkursu, zaangażowanych było wielu nauczycieli, pracownicy Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych oraz Miejskie Centrum Kultury.