Aktualności

Rodzinnie na Ogrodach


W sobotnie popołudnie Osiedle Ogrody zamieniły się w plac zabaw i miejsce do rodzinnego spędzania wolnego czasu, a to za sprawą festynu rodzinnego zorganizowanego w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Rodziny.

Głównym organizatorem był Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w partnerstwie z radnymi: Joanną Pikus i Kamilem Kutrybą. Zaproszenie do udziału w festynie przyjął prezydent Jarosław Górczyński, który pogratulował mieszkańcom jedności i wspólnoty jaką tworzą. Jako przykład podał dwa wygrane ostatnio projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Prezydent gratulując organizatorom podkreślił rolę wspólnego spędzania czasu w umacnianiu więzi rodzinnych.

– Dziękuję organizatorom za zaangażowanie w życie społeczne połączone z działaniami na rzecz drugiego człowieka, to niezwykły przykład poświęcenia swojego wolnego czasu dla dobra ostrowieckiej społeczności. Tego typu imprezy są bardzo ważne gdyż doskonale integrują naszą lokalną społeczność, stwarzają warunki do rodzinnego spędzania czasu oraz wspólnej zabawy – powiedział prezydent Jarosław Górczyński.

Na festynie każdy mógł znaleźć dla siebie. Na najmłodszych czekały dmuchane zjeżdżalnie, konkursy i zabawy pod okiem instruktorów. Organizatorzy zadbali także o gastronomię, a na scenie swoje talenty prezentowali najmłodsi mieszkańcy. Gwiazdą wieczoru był zespół „Master Team”.