Aktualności

Ostrowiecka duma

W minionym tygodniu Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński pogratulował młodym ostrowczanom – Janowi Mazurkiewiczowi oraz Konradowi Wisowskiemu, absolwentom Technikum Hutniczo Mechanicznego z kierunku technik mechatronik, zajęcia zaszczytnych miejsc w I Mistrzostwach Polski w programowaniu sterowników PLC.

– Dla mnie jako prezydenta miasta to zaszczyt, że Ostrowiec Świętokrzyski może pochwalić się dokonaniami młodych mieszkańców, którzy osiągają znaczące wyniki w nauce – mówił prezydent Jarosław Górczyński. – Dowodem na to, że nasze miasto ma w gronie swoich obywateli mądrą i wykształconą młodzież są Wasze osiągnięcia na niwie naukowej – dodał prezydent.

Mistrzostwa Polski Programistów PLC, to pierwsze takie wydarzenie na skalę kraju. Zorganizowane zostało przez studentów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Naukowym Studentów „Automatyk” z Politechniki Wrocławskiej.

Celem mistrzostw była popularyzacja sterowników PLC pośród przyszłych programistów automatyki przemysłowej i powiązanie ich z firmami branżowymi. Dzięki temu wydarzeniu uczestnicy mieli niesamowitą okazję do sprawdzenia swoich możliwości, nawiązania kontaktów, a także wzięcia udziału w szkoleniach i warsztatach firm jakie odbywały się w dniu finału.

Mistrzostwa odbyły się w Laboratorium Technik Cyfrowych Wydziału Elektrycznego i budynku Strefy Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej.